Ultimate magazine theme for WordPress.

Sağlığı Azaltan Çalışma Koşulları

0 380

Her şeyin başının sağlık olduğu herkes tarafından bilinir ve yeri geldiğinde de dile getirilir. Evet, gerçekten de öyledir; sağlık olmadan yapılabilecek bir şey yoktur. Eğer ki; günün en az sekiz saati ya da daha fazlası iş yerinde geçiyor ya da işle ilgili faaliyetlere harcanıyorsa, bulunan ortamların da sağlığı bozacak niteliklere sahip olmaması gerekir. Sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak açısından sorun yaratabilecek durumlar; işveren ve iş gören açısından en az seviyeye indirgenmeli, hatta mümkünse sıfırlanmalıdır. Bu sayede insan sağlığının korunması mümkün kılınırken, iş görülen ortamın sağlıklı olması; yapılan işlerin de sağlıklı yapılmasına en büyük katkıyı sağlayacaktır. Sağlığı azaltan çalışma koşulları derken ne demek istiyoruz ve düzeltmek için ne yapmalıyız ?

Sağlığa uygun çalışma koşullarının faydaları:

• Sağlık açısından risk olmayan bir ortamda bulunan çalışanlar, işlerine çok daha kolay yoğunlaşabilir.
• İşletmede iş verimliliği artar.
• Daha yüksek motivasyon ve ekip çalışmasında uyum sağlanır.
• Çalışanların kendini güvende hissetmesi ve işini sahiplenmesi.
Yapılan işin özelliğine göre çalışma ortamları da farklılık göstermektedir. Tabii ki; bir madende çalışan ile bir ofis ortamında çalışan için, sağlık bakımından uygun çalışma ortamı öncelikleri farklılık gösterecektir. Bu farklılıklar göz önüne alınarak, her çalışma ortamı için uygulanacak sağlık önlemlerinin farklı olacağı baştan ön koşul olarak kabul edilmelidir. Çalışan sağlığını azaltıcı etkileri yok etmek için tek ve standart bir yöntem yoktur.

İş hayatında yorgunluk ve stres sağlığınızı uzun süreçte probleme neden olabilir.

Sağlığı azaltan başlıca çalışma koşulları:

• Havalandırmanın yetersiz ya da temiz olmadığı ortamlar. Böyle ortamlarda, temiz hava sağlanamıyorsa; solunan havada yoğunlaşan partiküller ya da virüsler çalışanların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

• Işık ve nem oranının olması gereken seviyede olmaması. Özellikle zorlu şartlarda, yer altında ve fiziki güç gerektiren iş dallarında karşılaşılabilen bir durumdur. Şartları değiştirme imkanı yoksa bu gibi zorlu işlerde çalışanlara daha az mesai süreleri ya da rotasyonlar uygulanabilir.

• Yüksek ses ya da gürültülü ortamlar. Uzun süreli gürültü, çalışan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Buna önlem olarak, ortama ses izolasyonu yapmak ya da çalışanların özel kulaklıklar kullanmasını sağlamak gerekebilir.

• Gerekli mola ve dinlenme sürelerinin verilmeden, kesintisiz çalışılan ortamlar.
• Çalışma ortamının psikolojik olarak ağır ve zorlayıcı etkenlere sahip olması; yoğun çalışma baskısına maruz kalma, risk oranı yüksek işler vb.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.