Ultimate magazine theme for WordPress.

Saçları Hızlı Uzatan 5 Besin

0 189

Saçları hızlı uzatan besinler bazen sıklıkla tükettiğimiz ama farketmediğimiz türden, evimizde çoğu zaman tükettiğimiz besinlerdir.

Uzun ve güçlü saçları seviyor musunuz? O zaman bu yazı tam size göre. Burada edindiğiniz bilgiler ışığında size anlatacağımız 5 besini tüketerek. Hızlı ve güçlü bir şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Avokado

Saç kökünde ki hücreler fazlasıyla aktiftir. Bu yüzden her zaman yüksek enerjiye ihtiyaç duyarlar eğer vücudunuzda b5 vitamini eksikliği var ise saç kök hücreleri bundan çok çabuk bir şekilde etkilenebilir. Avokado ise b5 vitamini açısından oldukça değerli bir meyvedir. Bu nedenle avokado tüketerek daha hızlı uzayan ve daha gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Havuç

Kış aylarının geçmesiyle belki bulmanız zorlaşabilir fakat bulursanız kesin alın çünkü havuç içerdiği A vitamini ile sebum üretiminde denge sağlar ve saç dökülmesine engel olur. Aynı zamanda a vitamini saç derisini desteleyerek zarar gören saç yapısını onarır ve saç yapısına esneklik kazandırır.

Ispanak

Parlaklık ve canlılık kazandırmaya özen gösteriyorsanız kesinlikle ıspanak tüketmelisiniz çünkü kalsiyum, folik asit, demir ve k vitamini açısından zengin olan bu yiyecek saç kaybını önler ve onarır. Sizde parlak saçların keyfini çıkarabilirsiniz.

Yumurta

B12’nin yanı sıra biotin, çinko ve demir açısından zengin olan yumurta doku onarımı ve saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Yağlı Tohumlar

İçinde barındırdığı E vitamini sayesinde kan dolaşımını hızlandırır. Saçı besler, parlaklığını korur aynı zamanda nemli görünmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.