Ultimate magazine theme for WordPress.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

0 383

Saçlarda yaşanan dökülmeler ve kalıcı kellik problemi, yıllardan beridir çözüme kavuşturulmak için uğraşılan sağlık sorunlarının en başında yer almaktadır. Ancak günümüz teknolojisi sayesinde artık kellik problemi ortadan saç ekimi yöntemleri ile kaldırılabilmektedir.

Saç ekiminde, kişinin kendi vücudunda yer alan ve genellikle ense bölgesindeki dökülmeye karşı dirençli saç kökleri tercih edilmektedir. Sonrasında saç derisinde yer alan bölgeye ekilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Estetik bir operasyon olan saç ekimi, tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde günümüzde uygulanmaktadır.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekiminde uzmanın profesyonelliği oldukça önemlidir. Bu nedenle uzman seçimi yapmadan önce iyice bir araştırılması tavsiye edilmektedir. Zira operasyonda yapılacak bir hata daha kötü sonuçlar ortaya çıkartabilmektedir. Bununla beraber donör bölgeden alınan greftlerin, belirli işlemlerin yapılması sonrasında dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Saç ekimi esnasında saçların çıkış yönünün belirlenmesi ve ekimin buna göre yapılması, saçın en doğal şekilde görünmesine yaramaktadır.

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Estetik cerrahisi alanında birçok saç ekimi yöntemi geliştirilmiştir. Günümüz teknolojisine göre ilk olarak FUT tekniği geliştirilmiştir. Greftlerin donör bölgeden şerit halinde alınması şeklinde gerçekleşen operasyonlarda, yine şerit halinde bölgeye ekimi şeklinde gerçekleşmektedir.

Ancak günümüzde daha acısız ve daha kolay bir yöntem olan FUE tekniği ile saç ekimi yöntemi birçok uzman tarafından kabul görmektedir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi

FUE saç ekimi yönteminde, donör bölgede yer alan saç kökleri özel bir cihaz yardımı ile tek tek alınmaktadır. Dokuların temizlenmesi sonrasında da saç ekimi yapılacak bölgeye yine tek tek ekilmektedir. Bu sayede işlem hem daha kısa ve kolay şekilde gerçekleşmekte, hem de daha acısız bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi yaptıranların olumlu bir sonuca ulaşabilmesi için doktorunun tavsiyelerinin dışına çıkmaması en önemli unsurdur. Bununla beraber saç ekimi yapılan bölgeye darbe almamak ve özenli davranmak operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi açısından da büyük bir öneme sahiptir. Saçı dışarıdan gelecek etkenlerden uzak tutarak, gerekli bakımların yapılması sonucunda saç ekimi başarı ile sonuçlanmaktadır.

Saç Ekimi Kalıcı mı?

Saç ekimi operasyonları konusunda en çok merak edilen soru ise “Saç ekimi kalıcı mı?” sorusudur. Günümüzde kullanılan yöntemler ve operasyonların başarısı göz önüne alındığında ise %99 oranında başarılı olduğu görülmektedir. Bu nedenle saç ekimi, saç dökülmeleri ve kellik sorununa kalıcı olan tek çözümdür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.