Ultimate magazine theme for WordPress.

Rengarenk Giyinirken Rüküş Olmamaya Dikkat!

0 163

Her mevsim geçişlerinde vitrinler eski kıyafetlerini çıkarıp yenilerini giyerek moda takipçilerine sezonun iddialı tasarım ve renkleri ile ilgili kılavuzluk ederler.  Şık bir görünüm için modayı körü körüne takip etmek doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü her bedenin yapısı ve her karakterin yakışanı farklıdır. Ancak modanın rehberliğinde kusurlarını ve öne çıkarılması gereken taraflarını iyi bilenler kendi stilini yaratma konusunda başarılı olacaklardır. 2019 kış renk trendi de seçim yaparken dikkate alınması gereken bir yol haritası olacaktır.

Sonbahar kış modasının iddialı renkleri

Yaz sıcaklarında sıcak renklerin hakimiyeti ele geçirmesi olağan bir durum. Ayrıca sıcak mevsimlerde sağlıklı tenler de modanın bir parçası. Ancak sonbahar ve kış aylarında etkileyici bir görünüm için giyim ürünlerine daha fazla ihtiyaç var. Sonbahar ve kış modasında koyu tonların daha fazla kullanıldığını görsek de 2019’da bu inancın yavaş yavaş kırıldığını görüyoruz.

Sıcak renkler ile sıcacık bir kış 

En iddialı renklerin başında gelen kırmızı, 2019 sonbahar kış modasının en önemli rengi olarak öne çıkıyor. Ancak read pear olarak adlandırılan koyu tonunu kullanmak önemli. Derinlik algısı veren bu renk ile soğuk ayların demirbaş rengi siyahın kombinlenmesi harikalar yaratıyor.

İddialı renklerden korkmayın

Kırmızının en parlak tonu da yine bu yıl sık sık karşımıza çıkacak. Paltolardan elbiselere kadar sayısız parçada kullanılan parlak kırmızının birbirine yakın tonları bu yıl yine çok moda. Siz de bu yıl en iddialı renklerle tarzınını yaratın 

Romantizm akımı geri dönüyor

2019 modasında romantizm akımının tekrar hayat bulduğunu göryoruz. Pastel tonlardan uzaklaşan renk skalasında kırmızı dışında okyanus mavisinin ferah esintileri de yine bu yıl sıklıkla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Neon renklerin modası geçmiyor

Bir süredir özellikle yaz modasında karşımıza çıkan neon renklerin artık sonbahar ve kış modasında da kullanıldığını görüyoruz. Özlelikle neon sarı ve yeşili de yine bu yılın en trend renkleri arasında öne çıkıyor. En trend renkleri bu kadar iddialı olunca kullanmak da cesaret istiyor. Doğru renk ve tasarımları doğru parçalar ile birleştirmenin sonucu etkileyici olacaktır. Ancak moda kurbanı olmamak ve kolayca rüküş olarak tanımlanmamak için renklerin dilinden iyi anlamak gerektiğini unutmamalısınız.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.