Ultimate magazine theme for WordPress.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Yapmanız Gerekenler

0 369

Yumuşak bir ten ve bakımlı olmak her kadının en önemli hayalidir. Diğer vücut bölgelerine göre fazla dış etmenlere maruz kalan bacaklar daha fazla bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Pürüzsüz Bacaklar Hayal Değil

Kadınların istediği pürüzsüz bacaklar, artık bir hayal değil. Yapmanız gereken bakım ve tüy alma yöntemlerini doğru bir şekilde seçerseniz hayallerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Size uygun olan doğru epilasyon aleti seçiminizi yaptıktan sonra kullanım kurallarına göre tüylerinizi almanız gerekir. Bacaklardaki tüyleri kökünden alan epilasyon çeşitlerini seçmek bacakların daha pürüzsüz kalmasını sağlar. Bacak tüyleri mutlaka tüylerin çıkış yönüne göre alınmalıdır, aksi takdirde kıl batıkları ve kırıklar oluşur. Tercihiniz jilet kullanmaktan yana ise; kadınlar için özel olarak üretilenlerden almanız kolay kullanım sağlayacaktır. Bu jilet bıçakları, kaygan formda ve özel olarak üretildiği için kesme ve yaralanma riski de oluşmaz.

Epilasyon Sonrası Yapılacaklar

Epilasyon işleminden sonra mutlaka bacaklarınızı cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz. Eğer lazer epilasyon aletleri kullanacaksanız epilasyon sonrası yapılacaklar başında kesinlikle gün ışığına çıkmamak yer alır. Epilasyon aletleri tek seferde tüyleri alabilen aynı bölge üzerine defalarca uygulama yapmak zorunda kalmayacağınız, hızlı işlem yapabilen kaliteli ürünler olmalıdır. Tüyleri kırmamalı, batığa neden olmamalıdır.

Eğer evde kullanabileceğiniz lazer epilasyon aletleri kullanmaya karar verdiyseniz; fazla atımlı olanları tercih etmek daha uzun süre epilasyon aletini kullanmanızı sağlayacaktır. Banyo sonrasında düzenli olarak kullanacağınız vücut losyonları da bacakların pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Ölü deriden kurtulan bacaklar sağlıklı görünüme kavuşurlar. İki haftada bir yapacağınız bu işlem ölü deri atımı için yeterli olur. Soğuk su kan akışını hızlandırır ve tüm bacak bölgenize kan ulaşımını arttırır. Daha parlak ve sağlıklı görüntü oluşturur. Düzenli olarak su içmek ve sağlıklı yiyecekler ile beslenmek tüm vücudunuzu olduğu gibi bacaklarınızı da destekleyecektir. Varis olmayan, yorgun görünmeyen pürüzsüz bacaklara sahip olmanın diğer bir yolu da kilo probleminin olmamasıdır. Fazla kilo hem bacaklara hem de ayaklara yük bindireceğinden bacakların yorgun görünmesine neden olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.