Ultimate magazine theme for WordPress.

Pencere Önü Aksesuarlarından Uzun Heykel

0 338

Pencere önü aksesuarları arasında yer alan heykeller birçok etken dikkate alınarak seçilir.

Pencere Önü Heykellerinde Pencerenin Konumunun Önemi

Ev dekorasyonunda küçük ama mühim bir yer olan pencerelerin önü çeşitli aksesuarlarla döşenirken dikkat edilmesi gereken ilk şey pencerenin doğal bir ortam olan bahçeye mi yoksa kentsel yapılara mı baktığıdır. Eğer bahçeye bakıyorsa pencere önüne üç beş roman ve küçük bir heykel konulur ki kitap okuma alanına dönüşsün. Pencere şehre bakıyorsa daha modern çizgiyi temsilen uzun ve belli bir anlam taşıyan heykeller yerleştirilir.

Pencere Önü Heykellerinde Uzunluk

Heykeller, pencerenin boyu ile orantılı olarak seçilmelidir. Örneğin; geniş bir salona ait uzun bir pencereye dev bir heykel yakışır.

Pencere Önü Heykellerinde Renk Seçimi

Pencerenin bulunduğu odanın dekorasyonundaki renkler ile yakından ilgili olan heykelin rengi, bulunduğu pencerenin ve perdelerin rengiyle de uyumluluk göstermelidir. Ahşap dekorasyonlu bir odada porselen heykel normal görünmez. Deniz temalı mavi beyaz bir odada ahşap heykel bulunmamalıdır. Aksesuar olarak heykel seçilirken fiziki özellikleri dışında taşıdığı anlamlar da önemlidir.

Pencere Önü Heykellerinde Hatıralar

El yapımı uzun heykeller, aile bireylerinin hobisi olabilir. Güzel duyguları hatırlatan birinden alınan hediye pencere önünü süsleyebilir. Özellikle moda olan uzun heykellerden biri de uzun ve düz bir tahta üzerine boyanmış ellerle yapılan renkli baskıların oluşturduğu, aileyi temsil eden ahşap heykeldir.

Pencere Önü İçin Seçilen Popüler Uzun Heykeller

Hindistan’daki inanışların etkilerinin yoğun bir biçimde temsil edildiği heykeller birçok kişi tarafından dekorasyonda tercih edilmektedir. Buda, yoga yapan heykel, çam kozalağı, ejderha, bereket filleri gibi. Ofis pencerelerinin önü için genellikle seçilecek uzun heykeller; adalet terazili kadın, açıkta ya da şişe içinde gemi, uçaklar, porselen kedilerdir.

Pencere Önündeki Heykellerde Çok Amaçlılık

Bir aksesuarın çok amaçlı olması genellikle boyutlarının geniş ve uzun olmasına bağlı olduğundan uzun heykeller çok fonksiyonlu olarak seçilebilir. Uzun heykeller aynı zamanda saksı, şamdan, kitap rafı da olabilir.

Heykel modelleri kişiyi ve ortamı temsil eder aksesuarlardandır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.