Ultimate magazine theme for WordPress.

Peeling Uygulamadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

0 339

Peeling uygulamaları ciltteki ölü derilerin ve gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Çevresel faktörler, stres ve hava değişimleri cildi olumsuz etkiler. Bu sorunun üstesinden gelmek için ise, peeling uygulamaları önerilmektedir. Ancak peeling yapmadan önce pek çok detaya dikkat etmelisiniz. Öyleyse peeling uygulamadan önce bilmeniz gerekenler? İlk öncelikle cildin temiz olması gerekmektedir. Cildinizde akne ve sivilce gibi sorunlar varsa doktora başvurmadan peeling işlemleri yapmamalısınız. Aynı zamanda cildi tahriş eden peeling uygulamaları yapmamalı ve cilde nazik davranılmalıdır. Bununla beraber cilt yapınıza uygun olan peeling tercih etmelisiniz.

Evde Yapılan Peeling Tarifleri

Cildin sağlığını korumak için peeling işlemleri sık sık yapılmakta ve önerilen bir uygulamadır. Haftada 1 kez evde doğal yöntemler ile peeling uygulamaları yapabilirsiniz. Bal ve şekerden karışım hazırlayabilirsiniz. Bu yöntemler cildin hem nemli kalmasına hem de temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kahve telvesi en iyi peeling yapan yöntemlerden biridir. Cilde çok fazla bastırılmadan yavaş hareketlerle cildinize sürebilirsiniz. Bu sayede peeling işlemi görecek ve ciltteki ölü deriler giderilecektir. Fakat cildinizde sorunlar varsa mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır.

Peeling Uygulamalarının Cilde Faydaları Nelerdir?

Dış dünyanın getirdiği zararlı etkenler, hava koşulları, stres ve yanlış beslenmeden dolayı cilt bir süre sonra yıpranır. Ayrıca gözenekler tıkanır ve ölü derilerin oluşmasına neden olur. Bu nedenle düzenli olarak peeling yapılması önerilmektedir. Peeling uygulamaları cildin temizlenmesini sağlar, siyah noktaları giderir, nemli kalmasını sağlar ve pürüzsüz durmasına yardımcı olur. Düzenli olarak peeling uygulamaları yaparak ciltteki beyaz komedonların ve yağ bezelerinin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Haftada 1-2 kez peeling işlemleri yaparak cildinizin sağlığını ve yapısını koruyabilirsiniz.

Peeling Uygulamalarından Sonra Ne Yapılmalıdır?

Peeling uygulamaları sonrası cilt sağlığını korumak son derecede önemlidir. Uygulamaları yaptıktan sonra güneş koruyucu kullanılmalı ve cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Aynı zamanda cilde makyaj ve kimyasal maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu nedenle peeling uygulamaları gece tavsiye edilmektedir. Böylelikle peeling uygulamalarının yararlarını daha iyi görebilirsiniz. Fakat cildinizde kızarıklık, tahriş ve alerjik reaksiyonlar meydana geliyorsa, peeling yapılmamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.