Ultimate magazine theme for WordPress.

Orgazm Nedir?

0 928

Cinsel zevkin en üst notası olan orgazm kolayca yakalanmayacak bir büyü. Bunu yaşamak isteyenlerin öncelikle kendi bedenlerini iyi tanımaları ve nelerden zevk alıp nelerden hoşlanmadığını bilmeleri gerekiyor. Ayrıca cinselliğin tabu olarak görüldüğü toplumlarda kişi kendi bedenini tanısa bile bunu dile getirmediği zaman sıklıkla orgazm taklidi ile hem kendini hem de partnerini kandırmaya devam edecektir. Oysa cinsellik temel ve gerkeli fizyolojik bir ihtiyaçtır. Doğru kişiyle ve doğru zamanda gerçekleştirildiği zaman kişinin sadece bedensel tatminini değil geri kalan hayatındaki tüm ilişkilerini sağlıklı bir şekilde yürütmesini sağlayacak kadar önemlidir.

Boşalma ve orgazm arasındaki fark 

Sık bilinen yanlışlardan biri de orgazm ve boşalmanın aynı şey olduğu. Oysa boşalma fizyolojik bir durumdur. Beden sevk almadığı cinsel birleşme esnasında bile boşalma durumunu yaşayabilir. Oysa orgazm nedir kısmında bunun cevabı fizyolojik belirtiler ile açıklanamayacak üst bir haz durumudur diye cevaplandırılabilir. Çünkü orgazm sadece bedensel değil ruhsal tatmini de içermektedir.

Kaliteli cinsellik için yapılması gerekenler 

Cinsel deneyimin en üst seviyesi olan orgazmın yaşanması için partnere karşı duyulan olumlu hislerin olması doyumu taçlandırır. Psikolojik bir tatmin olan bu durum için sevgi ve aşk gibi duygular yardımcıdır. Kısa süreli birleşmelerde görülme olasılığı düşük olduğu için kaliteli orgazm yaşamak için zaman ve emek gerekiyor. Fizyolojik belirtilerin eşlik ettiği orgazm anına ulaşmadan önce çiftlerin birbirlerini keşfetmeleri, sarılma ve öpme gibi bedensel dokunuşları ihmal etmemeleri ve birbirlerine açık olmaları şart.

Orgazmın fizyolojik belirtileri 

Genital bölgelerdeki kan akışının hızlanması ile kendini gösteren ve cinsel birlikteliği zevkin doruklarına çıkaran orgazm sırasında her iki kişide de hızlı nefes alıp verme, kasılma, yüz ve bedende kızarıklık görülecektir. Erkelerin yaşama olasılığı kadınlara göre daha yüksek olan orgazmın kadınlar için bu kadar ulaşılmaz olarak görülmesi erkeklerin bedenleri ile sevişmeye daha fazla yatkın olmalarından kaynaklanıyor. Çünkü kadın için cinsellik duyguları işin içine katıldığı sürece kaliteli olarak nitelendirilmektedir. Partnerinin bu beklentilerini es geçen erkek aynı hazzı eşine yaşatma konusunda yetersiz kalacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.