Ultimate magazine theme for WordPress.

Nezle Belirtileri ve Tedavi Seçenekleri

0 344

Nezle Tedavi Seçenekleri

Nezle tanısı konduysa veya buna sahip olduğunuza inanıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birçok Nezle tedavisi seçeneği vardır. Çeşitli Nezle tedavileri hakkında bilgi edinin ve hangisinin siz ve semptomlarınız için uygun olduğunu keşfedin.

Nezle İçin Antiviral İlaçlar

Belirtileriniz son 48 saat içinde başlarsa, doktorunuzun yazması durumunda Tamiflu veya Relenza gibi bir antiviral ilaç alabilirsiniz. Bu ilaçların, süreyi kısalttığı ve birçok insanda semptomların şiddetini azalttığı kanıtlanmıştır.

Bazı insanın Nezleden kaynaklanan komplikasyon riski diğerlerinden daha fazla risk altındadır ve antiviral ilaçlardan faydalanma olasılığı daha yüksektir. Yüksek risk kategorilerinden birine girmezseniz, sağlık hizmeti sağlayıcınız antivirallerin fayda sağlayacağını düşünmeyebilir.

Tüm ilaçlar gibi, yan etkileri vardır ve çoğu sağlıklı yetişkin gripten herhangi bir komplikasyon olmadan iyileşir.

Antiviral ilaçların gribi tedavi etmediğini veya Nezle virüsünü öldürmediğini, sadece semptomların süresini kısalttığını hatırlamak önemlidir.

Reçetesiz ilaçlar

Reçeteli antiviral ilaçlar gibi, reçetesiz satılan ilaçlar da gribi tedavi etmez, ancak semptomlarla baş etmeyi biraz daha kolaylaştırabilir.

Nezle belirtileri tipik olarak ateş, yorgunluk, baş ağrısı, halsizlik, öksürük ve burun tıkanıklığı gibi semptomlar gösterir. Bu semptomların çoğunu gidermenize yardımcı olacak çok sayıda ilaç var. “En iyi” nezle ilacı yoktur çünkü her insan ilaçlara farklı tepkiler verir.

Sizin için en iyi olanı bulmalısınız. Bununla birlikte, nezle ilaçlarını alırken hatırlanması gereken birkaç önemli nokta vardır:

Sadece sahip olduğunuz semptomları tedavi eden ilaçları alın. Beş farklı semptomu tedavi eden bir hap uygun olsa da ihtiyacınız olmayan bir ilacın yan etkileri nedeniyle daha fazla rahatsızlık verebilir.

Aldığınız tüm ilaçlardaki aktif maddeleri bilin. Çok semptomlu ilaçların birçoğunda ateş düşürücüler / ağrı kesiciler bulunur ve bunların çoğu hızlı şekilde toplanıp sizi gerçek tehlikeye sokabilir.

Çok fazla asetaminofen almak karaciğer hasarına neden olabilir ve çok fazla ibuprofen veya aspirin mide problemlerine veya kanamaya neden olabilir.

Bunlar küçük yan etkiler değildir, bu yüzden vücudunuza verdiğiniz her ilaçta neler bulunduğunu ve bunların her birinin toplam dozajını bildiğinizden emin olun.

Doktorunuza veya eczacınıza olası ilaç etkileşimleri hakkında danışın. Nezle ilacından sadece birini alsanız bile, düzenli olarak aldığınız diğer ilaçlarla etkileşime girmediğinden emin olmanız gerekir. Örneğin, yüksek tansiyonunuz veya kalp problemleriniz varsa, çok fazla zararlı olabilecek reçetesiz satılan ilaçlar vardır.

Günlük ilaçlarınız yalnızca vitaminler veya bitkisel takviyeler içermesine rağmen, bunlar nezle ilaçlarıyla da etkileşime girebilir.

Havayı Nemlendirin

Bir nemlendirici, nezle olduğunuzda, çok güçlü bir araç olabilir. Nazal pasajlarda sürekli öksürme ve şişlik ciddi tahrişe neden olabilir. Her gün uygun şekilde temizlenen serin bir sis nemlendirici kullanmak, nefes almanızın ne kadar rahat olacağı konusunda büyük bir fark yaratabilir.

Hava nemlendiriciler havaya fazladan nem ekler, bu da onu daha az kuru ve nefes almanızı kolaylaştıracak hale getirir. Özellikle geceleri aynı pozisyonda olacağınız gece saatlerinde kullanışlıdırlar. Hatta sinüslerinizdeki mukozayı inceltmeye yardımcı olabilir ve daha kolay akmasına yardımcı olabilir.

 

Saline Spreyi veya Neti Potu deneyin

Diğer bir “ilaçsız” seçenek, sinüslerinizi durulamak için bir saline veya neti tuzlu su spreyi kullanmaktır. İçerik olarak her ikisi de sinüsleri temizlemek için hafif bir tuzlu su çözeltisi kullanır. Uzun süreli bir tedavi değildir, ancak çok etkilidir ve acil bir rahatlama sağlayacaktır. Ayrıca gerektiği sıklıkta tekrar edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.