Ultimate magazine theme for WordPress.

Nasıl Daha Çekici Olurum?

0 369

Karşı cins tarafından beğenilmek, hoşlanılan birinin ilgisini çekmek ve sağlıklı bir ilişki yürütmek için çekici olarak görülmek herkesin ortak hedefidir. Çekici olmak ilk etapta dış görünüş ile ilgili olsa da bu sadece kısa bir etkiye sebep olur. Çünkü çekicilik aslında bir bütündür ve bütünün tüm parçaları doğru şekilde yerine oturduğunda gerçek anlamda çekici olarak adlandırılabilirsiniz.

Özgüven daima çekicidir 

Çekici olmak için önemli olan öncelikle kişinin öz saygısının ve özgüveninin yüksek olmaı gerekiyor. Çünkü kendine saygısı olmayan kimseye başkaları da saygı duymaz. Ayrıca kendine güveni düşük biri de karşı tarafa bu algıyı yansıtacağı için kimse tarafından çekici olarak görülmeyecektir.

Zerafet ve cesaretten ödün vermemek 

Kişiyi çekici yapan duruşundaki asalet ve kendinden emin olma halidir. Kendi ayakları üzerinde duran ve sorunlarını kendi çözebilme kapasitesi olan kişi karşı taraf için çekici olarak adlandırılmaktadır. Erkekler sanıldığı gibi çıplaklıktan etkilenmezler. Gizem daima çekiciliğin anahtarı olarak öne çıkar. Bu yüzden merak duygusunu daima canlı tutmalı ve karşıdaki kişiye siz sunmadan onun sizi keşfetmesini sağlamalısınız

Cinsiyet rolünü unutmamak 

Nasıl çekici olunur kısmında beden dilinin de önemli etkisi var. Konuşma ve davranışlarda kadın ve erkek cinsiyetlerinin karışması çekicilik katsayısını düşürecektir. O yüzden kadınlar erkeklerin cesur, kendinden emin duruşunu, erkekler ise kadınların şevkat, zerafet ve nezaketini daima çekici bulmaktadırlar. Bu karakter yapısına uygun bir giyim tarzı da çekiciliği arttıracaktır. Bu aşamada giysilerin maddi bedelinden ziyade giyenin kendine yakıştırımasının önemli olduğunu ekleyelim.

Ses tonunda saklı çekicilik

Sözcüklerin seçimi, cümle dizisi ve aktarım becerisi ile birlikte ses tonununun da çekicilik ile ilgili olduğu tespit edilmiştir. Çekici olmanın yolu ses tonunuzu doğru ayarlamak ile ilişkili olduğunu da unutmayın.

Empati ve etkili dinlemenin gücü

Zamanın en büyük lüksü kuşkusuz anlaşılmaktır. Herkes kendini anlatmaya odaklandığı için etkili bir dinleyici olan ve empati yeteneği gelişmiş kişiler karşı taraf için çekici ve karizmatik olarak kodlanırlar. Bu yüzden bazen baş rolü karşı tarafa vererek onu yargılamadan anlamaya çalışıp onun gözünde özel bir yere sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.