Ultimate magazine theme for WordPress.

Mutfak Dekorasyonunda İpuçları

0 446

Mutfak yapımı uzun süren, değişik ve zor yemekleri yapanlar için hem geniş hem de kolayca her şeye erişebilecekleri , temizliği kolay olan bir mutfak tercih edilmesi önemlidir.Misafirlerini mutfakta ağırlamayı sevenler için dekoratif ve şık olmasının yanı sıra mekanın sıcak olması da çok önemlidir.
Bu bakımdan mutfak dolabından tutunda varsa yemek masası , zemin ve dolap rengine yapılan tüm seçimler oldukça kritiktir. Özellikle yeni eve bir eve yerleşiyorsanız ve her şeyi baştan yaptırıyorsunuz mutfak konusunda çok titiz olmak gereklidir.Bu yazıda size bu tercihleri yaparken yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir kaç ipucu vericem.

MUTFAK TEZGAHI

Hazır ankastre mutfak satın alıyorsanız seçim konusunda çok şansınız olmuyor malesef. Ancak her şeyi siz yaptırıyorsanız eğer mutfağın ana öğesi olan tezgah seçimine çok dikkat etmeniz gerekmektedir.Şu an piyasada renk açısında her türlü siparişi verip yaptırmak mümkün.Tezgah seçiminde öncelikle malzemenin sağlamlığı,ısıya dayanıklılığı ve kolay çizilmeyecek olması göz önünde bulundurulmalıdır.Ayrıca sıvıların tezgahtan akmaması için hafif bir eğim verdirmek ya da kenarlarına ufak bir bariyer yaptırmak iyi bir fikir olabilir.Malzeme olarak taş ya da alumınyum plastik kaplı formika da iyi bir tercih olabilir.

YEMEK PİŞİRME ALANI

Klasik mutfaklarda çoğu kez yüzümüz duvara dönük yemek yapıyoruz. Ancak modern mutfaklarda bu durum değişmiş durumda.Çünkü artık mutfak adası denen bir kavram var.Fotoğrafta görüldüğü gibi konumlandırılmış ada hem yer tasarrufu hem hareket alanı hem de daracık bir yere sıkışıp kalmamak adına iyi bir seçim.Üstelik etrafına bir kaç sandalye koyarak yemek masası olarak da yeri değerlendirebilirsiniz.

FIRIN

Buzdolabıyla birlikte her türlü mutfağın en önemli parçalarından biri olan fırın ve eğer kullanacaksanız aspiratör de dikaktle seçilmesi gereken mutfak eşyaları arasında. Günümüzde piyasada hem kalite, hem de görünüş açısından her mutfağa uyacak ürünleri bulmak mümkün. Ama eğer ankastre mutfak satın almıyor ve her şeyi kendiniz seçiyorsanız, sadece fırınınızın kalite ve teknolojisine değil mutfağın geri kalanıyla uyum sağlayıp sağlamayacağına da dikkat etmelisiniz.

BUZDOLABI VE MUTFAK ALETLERİ

Buzdolabı satın almak eskisine göre daha zevkli hale geldi günümüzde.Çünkü o kadar çok alternatifim var ki bu konuda.Kimilerinin boyları uzun-kısa kimileri akıllı kimileri ise fotoğrafta gördüğünüz gibi rengarenk.Buzdolabının fiyatına,ihtiyacınız olan özelliklere sahip olup olmamasına karar verecek olan sizsiniz.Çünkü her bütçeye ve her özelliği ait buzdolabı çeşitleri bulmanız günümüzde mümkün.

Mutfakta hayat kurtarıcı bir diğer yardımcılar ise mutfak aletleridir.Hem kullanışlı olması hem de temizliği açısından uygun olması tercihinizi kolaylaştırabilir.Yine aynı şekilde piyasada kesme tahtasından tutunda süzgecine kadar her türlü mutfak aletinin renk ve çeşitliliği mevcuttur.İhtiyacınız doğrultusunda ve mutfağınızla renk uyumunu gözönünde bulundurarak tercihlerinizi yapabilirsiniz.

LAVABO

Mutfaktaki bir diğer önemli unsurda tezgah seçimidir.Öyle ki bulaşık makinesinin hayatımıza girmesinde sonra bile her türlü kap kacağı sudan geçirmeden makinaya koymaya elimiz varmadığı için lavabonun evlerimizdeki işlevi sona ermedi. Lavabo deyince genelde klasik beyaz ya da seramik malzemeden yapılma ürünler gelir.Bunlara ek olarak tercih sebebi ise doğal taşlardan da tercih yapabilirsiniz ancak maliyet açısında bu ürün biraz fazladır.

ZEMİN

Zeminde nasıl bir renk kullanacağınız sadece mutfak için değil evin diğer odaları içinde önemlidir.Güvenli bir seçim olarak açık renkli bir laminant her zaman için belirli bir şıklık ve pratiklik sunar elbette ancak temizlik açısından da önemi gözardı edilmemeli.Klasik laminantların görünüşlerinin sıkıldıysanız ve değişik bir zemin istiyorsanız eğer fotoğrafta gördüğünüz gibi 3 boyutlu zeminleri de tercih edebilirsiniz.Yine aynı şekilde bu ürününde çeşitleri mevcuttur.

IŞIKLANDIRMA

Mutfağınızın genişliğine göre ışıklandırmanın nereye konumlandırılacağını karar vermek bu hususta oldukça önemlidir.Ekli görselde görüldüğü üzere sadece dolap altlarına ve tavana bir ışıkla aydınlatmanızı sağlayabilirisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.