Ultimate magazine theme for WordPress.

Modaya Uymak Nedir, Nasıl Modaya Uyarım, Kendi Tarzımla Şık Olamam Mı ? 5 Adımda Bunların Cevabını Öğrenin

0 423

Sizde bu soruların cevabını merak ediyorsanız, okumaya devam edin. Öncelikle herkesin bir tarzı vardır ve bu tarzı bulmak için kişi kendini tanımakla işe başlamalıdır. Kendini tanımak, ne istediğini ve ne istemediğini bilmeyi gerektirir.

1-Dolabınızdan başlayın

Öncelikle dolabınızda giydiğiniz ve çok sevdiğiniz parçalarla, giymediğiniz, giydiğinizde mutlu olmadığınız parçaları ayırın. Kendini tanımak ve tarzını bulmak burada başlıyor. Sizi mutlu etmeyen kıyafetleri toplayıp çöpe atmak gibi bir israfa gerek yok. Onları internetteki ikinci el mağazalarından satıp, başkalarının da tarzını bulmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca da elinize geçen bu parayla giymekten mutlu olacağınız, size ait, sizin tarzınız olan kıyafetleri alabilirsiniz.

2-Alışveriş Deyip Geçmeyin

Alışveriş en zevkli ve aynı zamanda en tehlikeli kısımdır, paranızı doğru parçalara harcarsanız hem şık olur, hem de maddi açıdan rahat edersiniz. Ama tarzınız olmayan, sadece beğendiğiniz için ya da birinde görüp, bende de olur, dediğiniz için aldığınız kıyafetler sizi maddi açıdan zora soktuğu gibi kendi tarzınızı bulamamanıza ve onları giydiğinizde içinde mutsuz olmanıza sebep olur. Bu yüzden dolabınıza bakmadan alışverişe çıkmamanız gerektiği gibi alışverişte beğendiğiniz her parçayı da almamalısınız. Sizi neyin mutlu edeceğini sizden iyi kimse bilemez, sırf modaya uyayım, onda güzel durmuş, bende de olur, bir şekilde giyerim ben bunu, diyerek alışveriş yapmayın. Kendi tarzınızı bulun ve hem mutlu hem şık olun.

3-Moda Dergilerini İhmal Etmeyin

Kendi tarzınız, kendinizi mutlu eden kıyafetler işin baş ve en önemli kısmıdır fakat modayı takip etmek de şık olmanın olmazsa olmazlarındandır. Bu senenin modasından kendi tarzınıza en uygun olan parçaları, dolabınızdaki kıyafetlerle kombinleyerek oldukça şık olabilirsiniz. Hem modaya uygun hem de kendi tarzınız olan kıyafetleri giydiğiniz için mutlu olursunuz.

4-Renk Uyumuna Dikkat Edin

En hassas noktalardan biri de renk uyumudur. Beğendiğiniz her parçayı üzerinize giyip çıktığınızda tarz olamazsınız. Bu biraz beceri isteyen bir şey olsa da, belli başlı uyumlar vardır. Bunları araştırmanız, renk uyumuna dikkat ederek giyinmelisiniz. Ne kadar doğru parçalar kullansanız da renkler uyum içinde olmadığında yine rüküş olabilirsiniz. Doğru parçalar kadar doğru renkler de önemlidir.

5- Kendinize Güvenin

Ne yaparsanız yapın kendinize güvenmeden giyeceğiniz bütün kıyafetler, yapacağınız bütün kombinler eksik kalacaktır. Bir kıyafet ne kadar güzel olursa olsun, onu taşıyanla kendini gösterir. Yürüyüşünüz, oturup kalkmanız, hal ve tavırlarınız kendinizden ve giydiğiniz kıyafetten emin olduğu sürece gerçek bir stil sahibi olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.