Ultimate magazine theme for WordPress.

Moda Mı Sende, Sen Mi Modadasın?

0 760

Modadan anladığımız nedir? Bu yaz mavinin moda olması ne demektir mesela? Vitrinler maviyle dolduğunda, modaya uyup mavi mavi giyindiğimizde güzel ya da şık mı gözükürüz? Evet. Gözükebiliriz. Peki ya olmazsa? Ya mavi boğarsa tenimizi, yakışmazsa? Moda deyip geçemeyiz öyle değil mi? O zaman diğer bir seçenek olan ‘İnsanın kendine yakışanı giymesidir moda’ mı demeliyiz? Moda aslında kişiden kişiye, ten renginden ten rengine, vücut tipinden diğer bir vücut tipine hatta bir insanda saniyeden saniyeye değişebilen bir şeydir. Renkler bir modaya göre değil nasıl hissettiğimize, günün anlamına, ruh halimize göre seçmemiz gereken bir şeydir bence. Ve evet kendimize gerçekten yakışan bir renk, bir model bizim modamızdır. Ve bunun modası bir ömür geçmez.

Her yıl, her sezon farklı farklı giyim tarzları moda oluyor. Kimimizin saçma dediğini bir diğerimiz çok beğenebiliyoruz. Beğenmesek bile modaya ayak uydurmayı amaç olarak seçebiliyoruz. İşte bunu yaptığımız an arkamızdan bolca gülünmesine razıyız demektir. Kat kat giyinme modası örneğin. Bir t-shirt giyiyoruz üstüne askılı bir bluz. Bunu gerçekten başarılı bir şekilde yapabiliyorsan ne mutlu. Fakat yapan yapamayan herkes o modaya uymaya çalıştığında nasıl bir durum çıkıyor ortaya bir düşünün. Bir kaç yıl önce bunu yapan birini görsek acımasızca eleştirir ve gülerdik arkasından kuşkusuz. Şimdi? Moda.

Öyleyse bugün mavi giyelim yarın kırmızı. Bugün dar paça bir kot tercih edelim yarın belki de bir şalvar. Unutmamamız gereken tek şey var. Giydiğimiz rengin içinde nasıl hissediyoruz, ruh halimizi simgeliyor mu ya da bu renk daha mutlu olmamızı sağlıyor mu. Kendi modanı kendin yarat. Kırmızı bugün içini mi açtı. O halde senin modan bugün kırmızı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.