Ultimate magazine theme for WordPress.

Lipomatik Nedir?

0 449

Fazla yağlarından kurtulmak isteyenler, son yılların en popüler uygulaması ile ilgili lipomatik nedir? sorusunu sormaktalar.

Lipomatik Uygulaması Nedir?

İnsanların vücutlarının değişik bölgelerinde toplanan yağların, cerrahi müdahale ile alınma yöntemine lipomatik denmektedir. Bu işlem, FDA onaylı olan lipomatik cihazı ile yapıldığı için uygulamada ismi cihazdan almıştır. Özellikle kısa sürdüğünden ve normal yaşama çok daha çabuk dönüldüğünden, bu yöntem diğer yağ alma yöntemlerine oranla daha sıklıkla tercih edilmektedir.

Lipomatik Nasıl Uygulanır?

Lipomatik uygulamasına geçilmeden önce, uygulamayı yapacak cerrah tarafından, yağ alınacak bölgeler belirlenerek işaretlenmektedir. Aynı zamanda bu aşamada, operasyonun genel mi yoksa lokal anestezi ile mi olacağına da karar verilmektedir. Daha sonra lipomatikin ince ve titreşimli boruları sornlu bölgelere sokularak burada bulunan yağ kitleleri titreşimle parçalanmaktadır. Lipomatik cihazının vakumlu emme sistemi sayesinde, parçalanan bu yağlar vücuttan dışarıya çekilmektedir.

Uygulama sonucunda hatalı beslenme ve hareketsiz yaşam koşullarından dolayı yağlar geri alınabilir. Bu nedenle iyileştikten sonra mutlaka spor yapılarak ve dengeli beslenerek, form korunmalıdır. Uygulama, 18 yaşın üzerinde ve operasyona engel rahatsızlığı olmayan herkese uygulanmaktadır. Bu uygulama ile operasyon sürecinde birden fazla bölgeye müdahale yapılabilmektedir. Uygulama popo, karın, kalça, basen ve göğüs gibi bir çok bölgesine uygulanmaktadır.

Lipomatik Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Lipomatik uygulaması diğer bir çok yağ alma operasyonuna göre daha faydalıdır. bu faydalar şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Bu uygulama ile yağ alımının yanı sıra sorunlu bölgelerdeki sarkmalar da tedavi edilmektedir
  2. Uygulandığı bölgenin tümünden eşit yağ alımı yaptığı için, göçük ve gölgelenme oluşturmaz
  3. Diğer uygulamalardan farklı olarak basen bölgesindeki, selülit problemlerini de çözmektedir
  4. Lipomatik cihazının hedeflerini seçmesinden dolayı, yağ haricinde hiç bir doku veya sinire zarar vermemektedir
  5. Uygulama sonrasında ağrı, uyuşma, ödem ve morluk gibi problemler, lipomatik uygulamasından sonra çok daha az görülmektedir
  6. Yağ alma süreci hasta ve doktor için de konforludur, bu da daha iyi operasyon sonuçlarına etki etmektedir
  7. Uygulama yapıldıktan ortalama iki saat sonra, hasta evine dönebilmektedir. Normal hayatına ve iş yaşamına ise en geç iki hafta içinde tamamen dahil olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.