Ultimate magazine theme for WordPress.

Lazer epilasyon yüz bölgesinde nasıl kullanılır?

0 153

Herhangi bir kızarma ya da herhangi bir hafif kabuklanma bile çok ciddi dikkat çekecektir. Lazer epilasyon işlemleri yapılırken yüzde çok daha düşük joullerde çalışılır. Yüzün hazırlanmasında kişi normal ilki gün önce traşını olur. Yine sakalları 2-3 milimetrelik bir uzunlukla gelir. Sakal bölgesini kişinin istediği şekilde belirlenir. Beyaz bir kalemle sakal bölgesi lazer epilasyon öncesinde çizilir. Çizildikten sonra gözler kapatılır ve daha düşük joulle lazer epilasyon yapılır. Vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için 2 ayda bir lazer epilasyon işlemi yaptırmaya gelen erkekler yüzlerine aynı işlemleri yaptırmak için ise ayda bir lazer epilasyon merkezlerine gitmektedirler. Çünkü yüz bölgesi kılların çok daha hızlı uzadığı bir bölgedir. Kaş arasına gelince, kaş arası genelde 3-4 seansta biter.

Çok güzel sonuç aldığımız bir bölgedir. Onda da gözleri kapatıp, öncesinde kaşın sınırlarını da belirleyip, oraya 2 ya da 3 atışla o sorun çözülmeye çalışılır. Boyun ve ense bölgesine lazer epilasyon işlemlerinde de yine adem elmasının üzerinde erkeklerde o sınırı belirledikten sonra o bölgeye sürekli güneş gören bir alan olduğu için vucüdun diğer bölgelerine nazaran her zaman daha koyu renktedir. Vücuda göre 2-3 joule daha düşük epilasyon yapılır. Böylece o bölgede herhangi bir sorun yaşanmaz. Ense ve boyun bölgesinde ise ayda bir lazer epilasyon seansı işlemleri yapılmaktadır.

Lazer epilasyon kesin bir çözüm müdür?

İnsanların beklentileri çok önemlidir. Lazer epilasyon ile %80 – %90′a varan çözümler üretilebiliyor. Ama kişi derseki o bölgede sıfır kılsız istiyorum bu mümkün değildir. Çünkü kalın köklü kılların yanında ince kökler arada görünmeyen kıllar da var. Kalın kılların giderilmesi mümkün olabiliyor ama onun dibindeki daha sarı, daha ince köklü kıllarda sonuç alamayabiliyoruz. O yüzden gelen insanların çok büyük bir beklenti içinde olmaması gerekiyor. Lazer epilasyon ile özellikle alt bacak kıllarında %95′ varan, koltuk altlarınsa ise aynı şekilde %95′e varan sonuçlar, omuzlarda %90′a varan sonuçlar aldığımız halde, üst bacak kıllarında %70 – %75 bizim için iyi bir sonuç sayılabiliyor. Lazer epilasyon ile belirli bölgelerde %100′e yakındır ama belirli bölgelerde de %70′lerde hatta bazen %60′lara kadar düşen oranlarda cevaplar almaktayız.

Sırt bölgesi için lazer epilasyon nasıl yapılır?

Erkeklerin en sevdiği epilasyonlardan birisidir. Çünkü erkek sırtı ya da kadın sırtı, kadın sırtında genelde tüyler çok ince olduğu için sonuç alamıyoruz ama erkek sırtındaki kıllar hem çok güzeldir hem alan çok düzgün, girintili çıkıntılı olmadığı için çok rahat çalışabildiğimiz bir alandır. Bu alanı da 4 eşit parçaya bölüp hastanın ten rengine, cildinin kuruluğuna göre belirli joullerde kişiye göre değişen joullerde bunu da sırayla birbirini izleyen atışlar yaparak yapmaktayız. Genelde erkekler sırtlarında tamamen kılsız, %100 kılsız, bir sırt görünümü istemiyorlar. %80’e varan bir kıl azalması olduğunda bunun yeterli olabileceğini söylüyorlar. Onun içinde genel 4 veya 5 lazer epilasyon seansı yapılmaktadır. Çok ince, çok hafif, çok dikkat çekmeyen %20 oranında kalan bir sırt görünümü ortaya çıksın diye.

Lazer epilasyon erkeklerde hangi bölgeler için kullanılır?

Lazer epilasyon erkeklerde en çok tercih edilen bölge olarak sakal üstünde kullanılmaktadır. Sakal üstü, burun üstü, çok nadir olarak sakal. Çok sert sakalı olan insanlar tahriş olduğu için, sürekli sivilce olduğu için bir iki saat yumuşatmak içinde yaptırabiliyor. Kaş arasında da lazer epilasyon yaptırılmaktadır. Alın bölgesinde de epilasyon yapılmaktadır. Ayrıca göğüs bölgesinde, boyunda ve ensede lazer epilasyonu işlemleri yapılmaktadır. Bunun dışında: sırt bölgesinde, kollarda, el üstünde, bacaklarda da epilasyon yapılmaktadır.

Genelde vücut geliştirme sporuyla ilgilenen kişiler ve sporcu kişiler tüm vücut olarak lazer epilasyonu tercih etmektedirler. En çabuk göğüs ve sırt bölgesinde cevap verir. Çünkü oradaki kıllar daha kalın, kökleri daha güçlü, verdiğimiz enerjiyi daha güçlü alabiliyorlar.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.