Ultimate magazine theme for WordPress.

Kumaşlarda Desen Çeşitleri

0 337

Mobilya takımlarında kumaşlar çok önemlidir. Birbirinden farklı desen seçeneklerini sunmasıyla döşeme kumaşı desenleri önemi bulunmaktadır. Tekstilde kullanılan en trend desenlerin ne oldukları ve mobilya takımlarında kullanılma alanlarını hep birlikte görelim…

Geometrik Desenler

Kumaşlarda eskiden beri uygulanan  desen çeşididir. Geometrik desenler belli bir matematiksel hesaplamalar dikkate alınarak çizilmiş zikzak, üçgen ve baklava gibi önde gelen desen türlerini oluşturmaktadır. Bu bakımdan da önde gelen nitelikleri açısından gerçekten de dikkat çekmeyi sürdürür.

Bitkisel Desenler

Doğadaki çiçeklerin stilize edilerek yeniden yorumlanmasından oluşan bitkisel desenler de kumaşlarda sıkça uygulanır ve mobilya sektöründe her yıl kumaş kartelasına örnek teşkil etmektedir. Genellikle çiçek desenlerinde kır çiçekleri, salkımlar ve yaprakların sıkça kullanıldığı görülür. Öte yandan halı ve kilimlerde gül ve papatyaların sıkça uygulandığı görülmektedir.

3D Desenler

Teknolojisinin gelişmesiyle beraber artık mobilya ürünlerinde döşeme kumaşı fikirleri arasında 3 boyutlu desen çizimlerinin de yer aldığını söylemek gerekiyor. Tamamen gerçekten hareket edilerek tasarlanmış bu desenler arasında halı, kilim ve yatak odaları için doğa manzarası, şehir manzarası ve daha birçok desen stilleri uygulanmaktadır. Ortada duran tüm bu eşsiz yaklaşımlar esas alındığı zaman her yönüyle fark yaratmaya devam ettiğini dile getirmemiz gerekiyor.

Hayvansal Motifler

Döşeme kumaşlarda uygulanan motiflerden bir diğeri de hayvan motifleridir. Yılan, zebra, geyik, ceylan sıklıkla tercih edilen desenler arasında yer almaktadır. Ayrıca ilkel çağda yaşayan insanların da mağara duvarlarına ceylan, yılan ve zebra gibi doğadaki hayvanları çizdikleri biliniyor. İşte bu örneklerden hareket edildiği zaman her yönüyle hayvansal motiflerin de bir hayli yaygın olduğunu söylememiz gerekir.

Kelebek Mobilya Kumaş Desenleri

2019 yılına özel döşeme kumaşı önerileri Kelebek tasarımcılarından çıkmakta ve kumaş kartelasını oluşturmaktadır. Her yönden tamamen yenilikçi tasarıma dayanarak üretilen bütün bu ürünler eşsiz olmayı sürdürerek gerçekten de fark yaratmaktadır. Özellikle sırt, kol ve minderlerde uygulanan desenler ve tüm yönleriyle Kelebek Mobilya her yönüyle tamamen sıra dışı olmaktadır. Tüm bu özellikleri de baz alınarak gerçekten de her yönüyle yenilikçi tasarımlar bulunur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.