Ultimate magazine theme for WordPress.

Kıskançlıktan Kurtulmanın Yolları

0 335

İnsan sevdiğini kıskanır sözü bir yere kadar doğru. Çünkü sevgide sahiplenme, ait olma ve koruyup kollama da vardır. Ancak kıskançlık ip üstünde yürümeye benzer. Kolayca kontrolden çıkıp ilişkiyi çekilmez hale de dönüştürebilir. Karakteristik bir özelliğin yansıması olarak görülebilecek bu duygu bazı durumlarda kışkırtımaya da kayıtsız kalamaz. Kıskançlıktan kurtulmak için bazı teknikleri bilmek gerek ruhsal gerek fiziksel sağlık için oldukça önemlidir.

Kıskançlığın nedenleri 

Kıskançlık içinde doğduğu bedene ciddi oranda zarar verebilen bir duygu. Sevdiğine yöneltiğinde ise gurur, onur, sevgi, dostluk gibi tüm naif duyguları bir bir öldürecektir. Dozunda olan kıskançlık hayatın her durumunda olduğu gibi ilişkilerdeki denge için şart. Aşırı kıskançlık duygusunun altında yatan sorunlar ile yüzleşmeden bu duyguyu optimum seviyeye çekmek ise oldukça zordur. Çünkü kıskançlık pek çok başka duygudan da beslenebilmektedir.

Özgüven eksikliği tehlike sinyalleri veriyor

Özgüveni ve öz saygısı yeterince gelişmemiş birey sürekli onaylanma ihtiyacı duyacaktır. Ancak ilişkiler alışveriş üzerine kuruludur. Tek taraflı olan bu beklenti karşı taraf için yorucu olacağı için uzaklaşma ve ayrılığın devreye girmesi kaçınılmazdır. Bu aşamada da kıskançlık sahneye çıkar. Bu gibi durumların yaşanmaması için kişinin kendisi ile barışık olması ve kendi değerini koruması gerekiyor. Sağlıklı ilişkinin iki yarımdan değil iki tam kişilikten oluşacağını unutmayın.

Düşünceleriniz gerçeğiniz olur

Düşünceler ve duygular kişinin gerçeği haline gelir. Bu yüzden sürekli olumsuz düşünen ve olumlu düşündüğü zaman başına birşeylerin geleceğinden korkanların bir süre sonra beklentileri karşısına çıkacaktır. Sürekli olumsuzluklar yaşayan ve yaşadıkları bu olumsuzluklar yüzünden diğer kişilere karşı kıskançlık duyanların kendi düşünce yapılarına dikkat etmeleri gerekiyor.

Kıskançlığın zararları çok fazla 

Kıskançlığın zararları oldukça fazla. Fiziksel olarak kişiyi hasta edebilecek kadar güçlü bu duygu her türlü ilişkide de başarıszlığa sebebiyet verecektir. Bir kişinin yaşadığı sürece yaptığı en önemli yatırım kendisinedir. Bu yüzden kıskançlık ve hasetlik gibi duygular baş gösterdiğinde kendiniz ile baş başa kalarak önce duygularınızı tahlil etmeli, olumsuz düşünce kalıplarınızdan kurtulmalı ve kendinizi geliştirme adına yatırım yapmalısınız. Kendine güveni gelen ve hayatının değerini bilen bir kişi gereksiz kıskançlıklar ile uğraşmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.