Ultimate magazine theme for WordPress.

Kısaca Kolej Stili

0 136

90’lı yılların kolej stili, günümüze damga vuruyor. Geçmişten günümüze uyarlanan canlı renkler, baklava desenleri, kloş etek modelleri….

Baklava Deseni

Baklava deseninin kolej stilinde etkisi oldukça büyük. Özellikle baklava desenli kazaklar bu stilin baş kahramanı. Bu kazakları günlük hayatınıza, ofis giyiminize oldukça kolay adapte edebilirsiniz.

Ekose Etekler

İşte en sevilen parçaya geldik! Genç kızların giymeyi çok sevdiği parçalar ekose etekler. Ekose kloş etek, ekose kalem etek gibi şekillerde karşımıza çıkıyor bu parçalar. Bu etekleri günümüz modasına ait parçalarla giyebileceğiniz gibi, bomber ceketler veya kolej ceketlerle de giyebilirsiniz.

Bomber Ceketler

Ceket modası aldı başını gidiyor! Bomber stili ceketler geçmişte de modaydı, hala da çok moda. Bunun en önemli sebebi bu ceketlerin her türlü tarza uydurulabilmesi ve her yerde bulunabilmeleri olabilir. Bu tarz ceketlere özellikle geçmiş zamanların dizi ve filmlerinden oldukça aşinayız.

Oversize Sweatler

Oversize, diğer adıyla büyük beden sweatler de bu kolej stilinin önemli bir parçası. Bedeniniz ne olursa olsun, ister zayıf olun ister toplu; kendi bedeninizden 2 beden büyük sweatler ile tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Oxford Ayakkabılar

Kolej stilinde en sevdiğimiz parça bu olabilir! Rugan veya mat birçok seçenek halinde karşımıza çıkan bu ayakkabılar, her türlü kombinin tamamlayıcısı halinde adeta. İster etekle, ister kumaş pantolonla ister kot pantolonla… Her türlü kıyafete uydurulabilir. Altına da yine kolej stiline ait baklava desenli çoraplarla renk katmaya ne dersiniz?

O kadar karışık olmasın, diyorsanız kolej stilinden 1-2 parçayla günümüz modasını birleştirebilirsiniz. O da size kalmış. Örneğin Ekose bir eteğin üzerine siyah boğazlı modern bir kazak giyebilir, altına Oxford ayakkabılar ve ince siyah çorapla hem maskülen hem feminen hem de modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gözlükler

Bu da yazımızın bonus başlığı. Kolej stili sonuçta öğrencilerin giyimleri aracılığı ile ortaya çıkmış, değil mi? Bu stile gözlüğü çok yakıştıracaksınız. “Kolejli kız” tarzını yansıtmak için birebir olan bu gözlükleri numarasız olarak sırf aksesuar niyetine kullanabilirsiniz. ” Zaten gözlerim bozuk.” diyorsanız kendi gözlüğünüzün çerçevesini değiştirebilir ve bu modaya uydurabilirsiniz.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.