Ultimate magazine theme for WordPress.

Kadınların Cinsel İlişki Esnasında En Çok Yaptığı Hatalar

0 236

Cinsellik hayatın tüm sıkıntıları, stresi ve zorluğunu bir kenra bırakıp iki kişinin sadece bedenleri ve duyguları ile birbirlerine ayrı bir dünyanın kapılarını açtıkları çok özel ve gerekli bir eylemdir. Ancak cinselliği yeterince tanımayan, ona saygı duymayan, sadece bedensel hazlar ile sınırlı tutan kişiler bu hazzı deneyimlemedikleri gibi partnerlerini de bundan mahrum ediyorlar.

Pasif kalmak 

Kadın ve erkeklerin fizyolojik yapıları farklı olduğu gibi ruhsal ve zihinsel yapıları da ayrıdır. Bu yüzden iki cinsin cinselliğe bakış açısı da değişkenlik gösterir. Erkekler cinsel ilişki esnasında çoğunluk orda oldukları halde kadının zihni ve karmaşık duyguları buna izin vermez. Bu yüzden erkeklerin kadınlardan şikayet ettiği sorunlar meydana gelir. Kadınların cinsellikle ilgili yaptığı hatalar genelde cinsellikte pasif rol almaya meyilli oldukları zaman ortaya çıkar. Seksi verme eylemi olarak gören kadın aslında hem vereceği hem de alacağı hazzı ziyan ederek cinselliğin asıl amacını görmezden gelecektir.

İmaların ardına saklanmak 

İletişim her ilişkinin temelidir. İletişime erkeklere göre daha açık olan kadınlar söz konusu cinsellik olunca bunu ihmal ederek ima yollarına başvururular. Oysa cinsellikte önemli olan partnerine haz vermeye odaklanmak değil kendi hazzını yaşarak partnerini de bu keyfin içine çekmektir. Bu yüzden zevk aldığınız şeyleri erkeğin keşfetmesini beklemek yerine bunu dile getirerek erkeklerin asıl beklentilerini yerine getirebilir ve cinsellikte kazan kazan durumunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

Kendini gizlemek 

Kadınların cinsel ilişki sırasında yaptıkları hatalar yine gizemli olmaya çalışmanın bir getirisi. Ayrıca özgüven sorunu yaşayan kadınlarda da bu durum sıklıkla yaşanıyor. Kadınlar sevişme ortamının loş ya da karanlık olmasını isterler. Oysa erkekler görsel varlıklardır ve izlemeyi severler. Karanlık bir ortam onları tahrik etmek yerine ilişkiden soğutacaktır.

Cinselliği tabu olarak görmek

Yetiştirilme tarzı ve sosyal algılar sebebi ile kadınlar cinsel ilişki sırasında konuşmaktan ve zevk aldıklarını belli etmekten de kaçınırlar. Bu cinselliğin doğasına aykırı bir durumdur. Kadınların seks sırasında yaptığı yanlışlar arasına konuşma, inleme ve zevk aldıklarını belli eden hareketleri kısıtlama gibi durumları da ekleyelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.