Ultimate magazine theme for WordPress.

İstanbullular Dünyayla Birlikte Koşacak

0 356

IAAF’ın Küresel Koşu Günü etkinliği 24:1’in 2019 yılı lansmanı yapıldı. İki hafta sonra tüm dünyayı harekete çağıran 24:1 kapsamında tam bir gün boyunca 24 kentte sürecek aksiyonun bir durağı da İstanbul olacak.

Türkiye Atletizm Federasyonu, IAAF’ın Küresel Koşu Günü etkinliği 24:1’in bir etabına 2 Haziran’da ev sahipliği yapacak. Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun tüm üyeleri arasından belirlediği 24 kentte 2 Haziran boyunca birer saatlik dilimlerle yapılacak olan 24:1 koşu etkinliği, koşabilen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor.

24’e 1’in anlamı: 24 ayrı kentte 1 millik koşu. 2 Haziran günü, Okyanusya’da dünyanın öbür ucundaki Fiji Adası’nda başlayacak olan etkinlik, oradan Avustralya’nın Melbourne kentine geçecek. Her saat Asya’nın önemli kentlerine uğradıktan sonra Gazze’de olacak; peşinden saat 12:00’de İstanbul ile Avrupa’ya geçiş yapacak. İstanbul’un hemen ardından Kopenhan harekete geçecek.

İstanbul etkinliği, 2 Haziran günü Beykoz’da olacak. Parkur ve etkinlik ayrıntılarını önümüzdeki iki hafta boyunca TAF’ın sosyal medya hesapları ve web sitesinden öğrenilebilecek. (BSHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.