Ultimate magazine theme for WordPress.

İş Yeri Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 150

İş yeri dekorasyonunda , ofis tarzı çok önemlidir. İş yerinizin genişliğine karar verdikten sonra işlere başlayabilirsiniz. İlk olarak personelin verimli olarak çalışabileceği alanların yeterliliği üzerine düşünün. Çalışma masanızın büyüklüğü, sandalyeler gibi detaylar oldukça önemlidir. İşinizde sizleri önemli derecede motive edecek ve olumlu etkileyecek objeleri tasarımlarınız da örnek olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede ofisiniz sizin için iç açıcı misafirler içinde ilgi çekici bir duruma gelecektir. Renk seçimi de iş verimliliğiniz için oldukça önemlidir. Açık renk tonları orantılı, göze hoş gelecek şekilde uygulanmalıdır. Yapmış olduğunuz renk seçimleri eşya renkleriyle uyumsuz olmaması oldukça önemli bir faktördür.

Ofis Ortamında Kullanılacak Mobilya Seçimi

İş Yeri Dekorasyonu

Mobilya seçimi de ofisler için çok önemlidir. Gelen misafirlerin yada müşterilerin ilgisini dağıtmayan, ancak bir taraftan da beğenilerini kazanmanızı sağlayacak seçimler akıllıca olur. Yapacağınız sade ve ortamı boğmayan mobilyalar, hem çalışanların verimini artıracak hemde hizmet verdiğiniz insanların rahat etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle ofisin tüm alanlarında aynı tarzı oluşturmak önemlidir.

Toplantı salonu yada çalışma alanlarındaki koltuklar ve sandalyeler, ergonomik ve rahat olmalıdır. Çalışan rahat ettiği sürece iş verimi de artacaktır.

Tercihiniz klasik bir ofis tarzı ise kesinlikle mobilyalarınız da ahşap tercih etmelisiniz. Ahşap ofis ortamına sağlam ve oturaklı bir hava verecektir.

Çalışan Motivasyonu

Bir ofiste bulunması gereken en büyük şeylerden birisi de sizleri ve çalışanları rahatlatacak objelerin bulunmasıdır. Kimileri için bir bilardo odası, kimileri içinde bir masa tenisidir.

Bina yapınız elverdiğince ofiste teras balkon gibi açık havaya çıkılabilecek alanlar oluşturmakta hem sağlık hemde motivasyon için önemlidir. Şık vazolar içerisinde hafif kokulu tütsüler de abartmamak şartıyla kullanılabilir. Çünkü kimi insanlar tütsü kokusundan hoşlanmayabilir.

Personelin birbiriyle etkileşimde kalması, iletişimin devamlılığıda işyeri açısından önemlidir. Yer masa ve düzenin taksimi benzer işi yapan insanlara orantılı olarak dağıtılmalıdır.

Ofis Temizliği ve Modüler Mobilyalar

Eşyaların kolay temizleniyor olmasıda önemli bir faktördür. Hem hijyen hemde zaman açısından temizliğin çabuk bitmesi gereklidir. Kolay hareket edebilen altına ulaşmakta zorluk çekilmeyecek dolaplar masalar kullanmak gerekir. Eşyaların çoklu kullanılabilirliği yani modüler tasarımda olmalarıda sizi ek masraflardan kurtarabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.