Ultimate magazine theme for WordPress.

İlk Buluşmada Sorulabilecek 7 Soru

0 143

İlk buluşma hayatımızda oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. İlk buluşma sayesinde karşımızdaki hakkında izlenimler oluşturabilmekte ve daha sonra konuşup konuşulmayacağına veya uyumlu olup olunamayacağına büyük ölçüde karar verilmektedir. İlk buluşma ise birçok kişiyi korkutmakta ve pasif kalarak, yanlış izlenime sebep olmaktadır. İlk buluşmada sorulabilecek sorular arasında ise birçok seçenek yer almaktadır. Bu sayede daha hoş ve uzun bir muhabbet ortamı oluşturulabilmektedir. Eğitim veya iş dışında sorulabilecek sorular ile daha yakından tanıma fırsatına sahip olunmaktadır.

1) Hayatını Neler Anlamlı Kılar?

Karşınızdaki kişiyi daha yakından tanımak için mutlaka bu soruyu sorun. Bu sayede hayata bakış açısı ve değerleri ile büyük ölçüde bilgi sahibi olunabilmektedir. Çok kapsamlı bir soru olduğu için muhabbet daha hoş bir hal alabilmektedir.

2) Seni Ne Mutlu Eder?

Mutluluk ve huzur… Bir erkek için çok önemli bir noktada yer almaktadır. Bu soru sayesinde kişiler arasındaki uyum büyük ölçüde görülebilmektedir.

3) Neler Yapmaktan Hoşlanırsın?

İlk buluşmada sorulacak sorular sayesinde karşınızdaki kişinin yaşam tarzı ile de büyük ölçüde bilgi sahibi olunabilmektedir. Bu soru sayesinde gündelik yaşamda hoşlandığı, ilgilendiği şeyler ile yaşamı hakkında da birçok detay öğrenilebilmektedir.

4) En Çok Sevdiğin Şehir veya Ülke Neresi?

Sevdiği şehirler veya ülkeler sayesinde karşınızdaki kişinin nasıl bir yaşam tarzına hakim olduğunu çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

5) En Sevdiğin Renk Nedir?

Renk ve kişilik arasında büyük bir bağlantı bulunmaktadır. İnsanlar hakim olduğu kişiliğe göre renkleri kendilerine daha yakın bulmaktadırlar. Karşınızdakinin en sevdiği renk ile kişiliği hakkında az bile olsa bir bilgiye sahip olunabilmektedir.

6) İdeal Tatil Senin İçin Nedir?

Kimi erkek maç izlemekten, kimileri evde sadece uyumaktan veya başka yerleri görmekten hoşlanabilmektedir. Bu soru sayesine uyum büyük ölçüde belirlenebilmektedir.

7) Film İzlemeyi Sever misin?

İlk buluşmada sorulabilecek sorular içerisinde klasiklikten biraz daha ayrılan bir soru olmaktadır. Her geçen gün kaliteli birçok yapım çıktığından dolayı keyifli bir sohbetin kapıları aralanabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.