Ultimate magazine theme for WordPress.

İlişkide Yaş Farkı Önemli Midir?

0 240

Bir ilişkide karşılıklı anlaşabiliyorsanız arada ki yaş farkının önemi yavaş yavaş gözünüzden düşmeye başlar zamanla. Fakat çevrenizin bu konuda sizinle aynı düşünmeyen insanlardan oluşma ihtimali vardır her zaman. Ama unutmayın ki yaş farkının zamanla yaratabileceği problemleri de göz ardı etmemeniz gerekir.

Her zaman erkek mi büyük olmalı?

Genellikle bu durum toplumumuzda oluşan bir yargıdır, erkek kadından yaşça daha büyükse ilişki daha problemsiz olur. Erkekler kadınlara göre daha geç olgunlaşır bu yüzden kadınlar kendinden yaşça büyük erkeklerle birlikte olur. Eğer konu olgunluksa bunun kişilikle ilgili olduğunun farkına varmalısınız her zaman sizden büyük olan kişiler olgun olacak diye bir kural yoktur. Bu yüzden bir kişide veya ilişkide asıl önem verdiğiniz nedir bunun cevabını bulmalısınız.

Ya kadın erkekten büyük olursa

Belki ön yargılardan ya da kültürden kaynaklı bu durumun hoş karşılanmayacağını düşünebilirsiniz. Ama bir ihtimal daha vardır eğer siz istiyorsanız bu durumun çokta bir önemi olmadığının farkına varabilirsiniz. Çoğu durumlarda ve ilişkilerde kadın zaten yaşa bakmaksızın daha olgun ve anaç ruha sahiptir. Sevdiğiniz kadının sizden birkaç yaş büyük olması çokta fazla bir şeyi değiştirmeyecektir aslında. Sadece bazı dönemlerde bu durum belki sizleri etkileyebilir örneğin; kadın sizden büyükse ekonomik özgürlüğe sizden önce ulaşabilme ihtimali gibi durumlar da problemler yaşayabilirsiniz. Fakat bu durumlar sadece dönemsel problemlerdir ilerleyen zamanlarda ortada kalmayacak problemler için bir şeylerden vazgeçmek ya da denememek size bir şeyler kaybettirebilir ya da kazandırabilir. Bunun kararını sadece siz verebilirsiniz.

Çevreden gelebilecek tepkilerden etkilenmeyin

Eğer siz o kişiyi seviyorsanız ve denemeye değer görüyorsanız denemelisiniz. Çünkü bazı şanslar ve kişiler hayatımıza bir kez gelirler ve giderler. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek sizin elinizde ,karar verecek ve bunu yaşayacak olan sizlersiniz. Çevreden illaki yorumlar gelecek olumlu ya da olumsuz asıl önemli sizin ne düşündüğünüz. Eğer siz kendinizi ve ilişkinizi savunabiliyorsanız aradaki rakamın bir değeri olmadığını kendinize ve başta çevrenize gösterebilirsiniz. İlişkiler de asıl önemli olan iki kişinin birbirlerini anlaması, sevmesi ve istemesidir.

Aradaki yaş farkının çok fazla olması

Eğer aranızdaki yaş farkı gerçekten çok fazlaysa bu işte bir çıkar ilişkisi olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü 10-20 gibi yaş farkı biraz sizi düşündürebilir. Aradaki yaş farkınız çok fazla bir rakam olmadığı sürece ilişkinizin yürümesi ikinizin birbirinizi anlıyor ve seviyor olmanıza bağlıdır. Yaş farkının büyümesi demek zaman zaman daha çok problemleri de getirebilir.

İlişkide yaş farkı beklentileri değiştirir

Aranızdaki yaş farkı ilişkinizden beklentilerinizi etkiler. Bir ilişkiden ne beklerseniz sevgi, saygı, cinsel istekler bunların hepsi bazen ilişkinizdeki yaş farkına takılı kalabilir. Yaş ilerledikçe istekleriniz farklı olabiliyor bu karşı taraf içinde geçerlidir. Bu yüzden aranızdaki yaş farkının bu faktörlere takılı kalıp kalmayacağı size bağlıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.