Ultimate magazine theme for WordPress.

İlişkide Sorulmaması Gereken Sorular

0 179

Soru Sorarken Dikkat

Uzun ilişkiler herkesin hayali fakat uzun soluklu ilişkiye sahip olmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususların yanı sıra ilişkide sorulmaması gereken sorularda vardır. Özellikle kadınlar tarafından partnerlerine yönlendiren bazı sorular ilişkide bezginlik yaratıyor. Beni seviyor musun? Erkekler bu sorudan nefret ediyorlar. Erkekler sevdiğini söyleme konusunda kadınlar kadar rahat değildir, söylemek yerine davranışlarıyla göstermeyi tercih ederler. Özellikle ilişkiye başladıktan kısa süre sonra bu soruyu sormak yapılacak en büyük hatadır. Ona bunu söylemesi için baskı yapmayın, zaman tanıyın.

Geçmişi Didiklemeyin

Sakıncalı sorulardan biride eski sevgili hakkında sorulardır. Kadınlarda erkeklerde bu sorudan hazzetmezler. Bırakın eski eskide kalsın artık siz varsınız. Geçmişi ortaya dökerek hem kendinize hem sevgilinize zarar verirsiniz. Eski sevgili hakkında sorular sormak, onunla ne kadar ileriye gittiğini öğrenmeye çalışmak sizi sevgilinizin gözünde itici yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Sorularla Sıkmayın

Kıyafetim nasıl olmuş, ya da bunun üstüne bu olmuş mu gibi sorular erkekler tarafından en nefret edilen sorulardır. Sevgiliniz sizin stil danışmanınız değil bu konuda sizi yönlendiremez o yüzden bu tarz sorularla onu boğmayın. Erkeklerce nefret edilen bir diğer soru ise biraz kilo mu aldım sorusu. Evet dese sen beni beğenmiyorsun diyerek kavga sebebi. Hayır dese yalan söylüyorsun diye kavgaya sebebiyet verecek bu soruda ilişkinin sonunu getirebilecek cinsten.

Ne Düşünüyorsun Sorunsalı

Ne düşünüyorsun? İşte ilişki düşmanı bir soru daha.  Kadın beyni erkek beyninden daha fazla şeyi bir arada düşünmeye yatkındır bu yüzden erkekler daha netken kadınlar daha karmaşıktır. Bu sebepten erkeklere ne düşünüyorsun diye sormayın birlikte olduğunuz anın tadını çıkartın. Soruda ısrarcı olduğunuz takdirde tadınız kaçabilir.

Cevabına Saygı Duyun

Kıskançlık krizlerine neden olacak soru olan X kişisini beğeniyor musun da sakıncalı sorulardan. Kıskançlık duygusu insan doğasından var olan bir duygudur bu yüzden x kişisi ister ünlü olsun ister sıradan birisi olsun. Verilecek yanlış bir cevap ilişkinin noktalanmasına sebep olabilir. Ya cevabına saygı duyun ya da soruyu hiç sormayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.