Ultimate magazine theme for WordPress.

Hamileyken Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

0 449

Günümüzde bilinenin aksine hamilelikte cinsel ilişkiye girmek anne adayını olumlu yönde etkileyen ve yapılması gereken bir aktivitedir. Anne adayı, hamilelik esnasında salgıladığı hormonlar, ağır bir yük taşımak gibi nedenlerden ötürü birçok farklı duyguya girebilmektedir. Bu bakımdan annenin hem daha mutlu bir hamilelik dönemi geçirebilmesi, hem de hamileliğin meydana getirdiği uyku sorunlarını giderebilmesi için cinsel ilişkiye girmesi, rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır.

Hamileyken Cinsel İlişki Bebeğe Zararlı Mı?

Anne karnındaki bebek, rahmin içerisinde yer alan gebelik sıvısı içerisinde gelişmektedir. Kesenin yer aldığı konum ve koruyucu sıvılar ile kese sayesinde cinsel ilişki esnasında hiçbir temas yaşanmamaktadır. Bu durum göz önüne alındığında, hamilelik sırasında cinsel ilişki ne anne açısından ne de bebek açısından herhangi bir tehlike yaşanmamaktadır. Ancak bazı riskli durumlarda hamilelikte cinsel ilişkiye girmek tehlike yaratabilmektedir. Bu nedenle çiftler mutlaka bu konuyu doktorlarına danışarak gerçekleştirmelidir.

Hamileyken Cinsel İlişkinin Faydaları

Anne adayları, hamilelik esnasında uyku sorunları yaşayabilmektedir. Cinsel ilişki esnasında vücutta yaşanan hormon salgıları sayesinde daha rahat bir uykuya dalmak mümkündür. Bunun yanı sıra yine cinsel ilişki ile beraber vücudun salgıladığı oksitosin hormonu sayesinde, hamilelik esnasında anne adayının yaşadığı ağrılar ortadan kalkmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirici bir etki yarattığı için hamilelikte seks yapmak, annenin hastalanmasını da engellemeye yaramaktadır. Gün içerisinde yaşanan stresten uzaklaşmak için de yine cinsel ilişkiye girmek oldukça rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır.

Hamileliğin Kaçıncı Ayından Sonra İlişkiye Girilmez?

Anne adayı gebelik esnasında herhangi bir problem yaşamıyorsa ve buna bağlı olarak risk arz eden bir konu ortada yoksa, hamileliğin her ayında cinsel ilişkiye girebilmektedir. Ancak hamileliğin son üç ayına gelindiğinde cinsel ilişki sonrası yaşanan orgazm ve oksitosin hormonunun salınımı nedeni ile vajinal kasılmaların ortaya çıkabilmesi mümkündür. Bu nedenle hamileliğin son dönemlerinde cinsel ilişki sıklığı azaltılarak devam edilebilmektedir.

Hamilelikte Hangi Durumlarda Cinsel İlişki Yasaktır

Hamilelik esnasında cinsel ilişkiye girmek, riskli durumlar söz konusu olduğundan son derece sakıncalıdır. Bu nedenle doktorların tavsiyeleri büyük bir önem taşımaktadır. Düşük tehlikesi, erken doğum riski, nedeni bilinemeyen vajinal kanamalar, gebelik kesesinin erken açılarak suyun gelme riskinin oluşması, plasentanın rahim ağzına yerleşmesi, baba adayının cinsel yolla bulaşan hastalıklardan herhangi birine sahip olması ve anne adayının HPV virüsü taşıyor olması durumlarında hamilelikte seks yapmak tehlikeli olmaktadır. Bununla beraber uzmanlar, tek gebelikler esnasında son 1 ay ve çoğul gebeliklerde de son 3 ay seks yapılmamasını tavsiye etmektedir.

Hamilelikte Cinsel İlişkide Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik esnasında cinsel ilişkide bulunmak isteyenler bazı konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Doktorun yasakladığı dönemlerde cinsel ilişkide bulunulmaması ve ilişki sırasında kimyasal kayganlaştırıcı maddelerin kullanılmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra aromalı prezervatiflerin de tercih edilmemesi gerekmektedir. Doktorun önerdiği pozisyonların dışında herhangi bir pozisyonda seks yapılmaması da tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda cinsel ilişki sonrasında herhangi bir kanama meydana geliyorsa, mutlaka doktora danışılması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.