Ultimate magazine theme for WordPress.

Hamilelikte Seks Pozisyonları

0 370

Kadının hamilelik sürecinde karnındaki bebeğe herhangi bir zarar gelmeden çiftlerin cinsel ilişki yaşaması mümkün olmaktadır. Bunun için yapılması gereken birtakım seks pozisyonları bulunur. Bunları uygulayarak hem eşinizi mutlu edebilir hem de hamilelik döneminde herhangi bir cinsel sorunlarla karşı karşıya kalmadan ilişki yaşayabilirsiniz. İşte o pozisyonlar:

Doggy Pozisyonu

Kadın dizlerini kırar ve ellerini yatağa koyar. Köpeğin duruşuna benzeyen bir pozisyon olması bakımından doggy pozisyonu hamilelikte seks pozisyonları arasında en çok tercih edilenlerden birisini teşkil etmektedir.

69 Pozisyonu

Hamile eşinizin vajinasına herhangi bir şekilde birleşme gerçekleşmeden sadece öpmek, yalamak yönünden cinsel haz almaya dayanan pozisyondur. Bu pozisyonda kadın sırtüstü dönerek erkeğin üstüne çıkar erkek diliyle eşinin vajinasını yalayarak uyarmakta ve onu tatmin etmektedir. Aynı şekilde kadın da erkeğin penisine oral seks yoluyla haz vermeye çalışmaktadır.

Kadın Üstte Pozisyonu

Bu pozisyon kesinlikle hamilelikte cinsel ilişki konusundan hamile kadınlara zarar vermez. Kadın üstte pozisyonuyla kontrol erkekte olup eşinizin hamile karnında herhangi bir baskı olmadığından güvenilir olarak cinsel birliktelik yaşanabilmeye imkan tanıyan seks pozisyonlarından birisi olarak kesinlikle kabul edilmektedir.

Kaşık Pozisyonu

Hamilelik döneminde mutlaka uygulanması gereken güvenilir seks pozisyonlarından birisi olarak kesinlikle tercih edilmelidir. Bu pozisyonla eşler yatağa yan yana uzanır ve kadın arkasını dönerek erkek vajinal birleşmeyi sağlamaktadır. Bu pozisyonda da eşinize aşırı şekilde vajinal baskı uygulanamayacağı için hamilelikte seks pozisyonu resimli arasında gelen bir başka tavsiye edilen pozisyonlar arasında gelmektedir.

Masa Üstünde Pozisyonu

Monoton cinsel beraberlikleri de tamamen sıra dışı hale getirmek açısından bu seks pozisyonu son derece ideal olma özelliği göstermektedir. Kadın masanın ucundan elleriyle tutarak masayı kavrar erkek, eşinin bacaklarını kavrayarak vajinal birleşme sağlanmaktadır. Bu seks pozisyonu da her yönden kadınların son derece tercih etmiş oldukları cinsel ilişki pozisyonlarından biri olma özelliğiyle karşımıza çıkmaktadır. Böylece her yönden hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları olarak siz de birbirinden sıra dışı seks pozisyonlarını elde etme imkanına kavuşacak ve herhangi bir problem olmadan güvenle cinsel birliktelik yaşayabileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.