Ultimate magazine theme for WordPress.

HAMİLELİKTE 30. HAFTAYA DİKKAT

0 386

Bu hafta artık mutlu sona bir adım daha yaklaştınız. Hamilelikte 30. Hafta itibariyle büyük buluşmaya iki aydan az bir zaman kalıyor.

HAMİLELİKTE 30. HAFTADA ANNEDEKİ DEĞİŞİMLER:

Bu hafta sizin için en önemli haftalardan biri. Şuan bebeğiniz 7 buçuk aylık oldu. Artık kucağınıza bile rahatlıkla alabileceğiniz bir boyuta ulaştı. Bu haftalarda bebeğiniz dünyaya gelmek için sabırsızlanabilir ve erken yola çıkabilir. Bu yüzden kontrollere aksatmadan gitmelisiniz. Bu haftada yorgunluk ve halsizlik durumlarınız daha da artacak. Ayrıca mide asidi nedeniyle reflü oluşabilir ve mide yanmaları hissedebilirsiniz. Bu nedenle yemek yedikten sonra hemen uzanmayın. Kalkıp evin içinde birkaç tur atın ve midenizi rahatlatın. Yemek yerken de aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Bu haftalarda karnınız iyice büyüdüğü için nefes alıp vermeleriniz de değişti. Hızlı bir şekilde nefes alıp vererek evinizin balkonunda veya bahçesinde turlar atın. Bu nefes düzensizliğinizi ortadan kaldıracaktır. Karbonhidrat oranı yüksek ve asitli yiyecekler bu haftalarda yememeniz gereken besinler arasında yer alıyor. Karnınızın büyümesi ile midede oluşan baskıdan ötürü midenizi çok fazla doldurmamanız gerekiyor. Akşam yemeğinden sonra en az 1-2 saat geçtiğinde uzanabilirsiniz. Yatacağınız zamanda üst tarafınızı yüksek tutmaya özen göstermelisiniz. Bunun için ise sert yastıklardan ziyade yumuşak yastıkları tercih etmelisiniz. Bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken konu midenizdeki yanmalardır. Mide asidinin nefes borusuna kaçması riskinden dolayı yatarken başınızı yüksek tutmalısınız. Bu asit nefes borusuna kalıcı zararlar verebileceği için önemsenmesi gerekir. Bu hafta sizin için gidip gelmeler de zorlaşacak. Mümkün olduğunca yavaş hareket edin ve yüksek yerlere oturun.

hamilelikte 30 haftada neler olur
Bebeğinizin bu hafta gözleri ve görme duyusu bir hayli gelişti. Boyut olarak 38 cm civarına ulaşan bebeğiniz bu hafta daha da hareketlenecek.

HAMİLELİKTE 30. HAFTADA BEBEKTEKİ DEĞİŞİMLER:

Bebeğinizin bu hafta gözleri ve görme duyusu bir hayli gelişti. Boyut olarak 38 cm civarına ulaşan bebeğiniz bu hafta daha da hareketlenecek. Şuan için gözlerini sadece açıp kapıyor ve kısıyor. Bu nedenle doğduktan sonra da gözlerini bir süre açamayabilir. Bu durum sizi korkutmasın çünkü o henüz dış dünyaya tam olarak alışamadı. Bebeğinizin siz her çikolata yediğinizde size varlığını hissettirecek. Bu da bebeklerin doğmadan önce bile çikolatayı çok sevdiklerinin kanıtıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.