Ultimate magazine theme for WordPress.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

0 346

Pek çok kadının anne olma arifesinde merak ettiği konulardan biri de cinsel ilişki sonrası hamilelik testi süresi ve süreci… Özellikle ne zaman hamile kalacağını ya da hamile kalıp, kalmadığını öğrenmek isteyen kadınların uygulayacağı hamilelik testi testin en doğru karşılığı vereceği anda yapılmalıdır. Gelin hep birlikte hamilelik testi ne zaman yapılmalıdır ve nasıl uygulanır öğrenelim.

Evde Hamilelik Testi

Evde uygulanan hamilelik testi, testi uygulayanın idrarındaki hCG yani hamilelik hormonu değeri ile ilgilidir. Kişinin hCG değeri yüksekse test pozitif, değer düşükse test negatif çıkar. Pozitif değerli bir hamilelik testi gebe kaldığınıza negatif değerli bir test de gebe olmadığınıza işarettir. Evde uygulayacağınız bu testleri eczanelerden alabilirsiniz. Gebeliğinizin kesinleşmesi anca adet döneminizdeki periyodun bir iki gün sonrasında belli olur. Dolayısıyla bu noktada regli dönemi periyotlarınızı sıkça takip etmeniz gerekir.

İdrar Testi İle Hamilelik

İdrar testiyle hamilelik uygulaması en kolay gebelik testidir. Eczanelerden alacağınız gebelik testini sabah bir kaba koyduğunuz idrarınızın üzerine bırakın ve bir kaç dakika bekleyin. Bu tip gebelik testi için en uygun zaman dilimi sabah saatleridir. Üstelik bu saatler testinizin gerçekçiliğini de arttırır. Bazı gebelik testleri hatalı olabilir bunun sebebi doğru zamanda gebelik testi yapmamanızdan kaynaklanır.

Kan Testi İle Hamilelik

Kan testi ile hamilelik bir uzman yardımı ile incelenen gebelik testlerinden biridir. Kan değerlerinize göre uygulanan bu testi ancak hastanelerde yaptırabilirsiniz. İğne yoluyla uygulanan bu testler kan değerlerinizde HCG hormonunun aranmasıyla uygulanır. Şayet kanınızda HCG hormonu varsa hamilesiniz yoksa henüz hamile değilsiniz demektir.

Hamilelik Testini Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Gebeliğinizi öğrenmek için hamilelik testlerini adet döneminizden en az 1 gün sonra yaptırabilirsiniz. Bu testlerinizin doğruluğunu da kanıtlar. Genellikle sabah saatleri hamilelik testi yaptırmanız testin doğruluğu açısından daha faydalıdır. Hamilelik testinden kesin sonuç almak istiyorsanız mutlaka bir uzman eşliğinde hamilelik testi yani kan testi yaptırmalısınız. Kanınızda bulunacak HCG hormonu size bir bebeğiniz olacağını ya da olmayacağını bildirecektir. Test için acele etmeyin ve regli döneminizin gelip, en azından bir gün gecikmesini bekleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.