Ultimate magazine theme for WordPress.

Hamile Kalma Pozisyonları

0 159

Hamile kalmak isteyen, hayatına minicik bir canı katmak ve neşesine neşe katmak isteyenler hamile kalma pozisyonları adlı makalemizi mutlaka okumalılar.

1- Misyoner Pozisyonu

Bu pozisyonda kadın sırtüstü zeminde yatmakta, erkek ise kadın üzerinde olduğu pozisyon türüdür. Kadın sırtüstü yattığı için, boşalma sırasında spermlerin yumurtalığa erişmesine daha fazla zaman vermektedir. Ayrıca, bu pozisyonda kadın ve erkek yüz yüze olduğu için de son derece romantik bir ortam bulunmaktadır.

2- Köpek Pozisyonu

Bu pozisyonda ise domalan bir kadın arkasında dizlerinin üstünde duran adam bulunmaktadır. Bu pozisyonda spermler pelvise yakın bir alanda toplanırlar. Hamile kalmak isteyen adayların kesinlikle bu pozisyonda bir cinsel ilişki gerçekleştirmeleri önerilir. Aynı zamanda bu pozisyon erkeklerin en çok sevdiği pozisyonlar arasındadır.

3- Bacak Omuza Pozisyonu

Biraz önce anlattığım köpek pozisyonunu seviyor, fakat partnerinizin yüzünü görmek istiyorsanız bu pozisyon tam size göre. Bu pozisyona göre, yatağa yatıp, bacaklarınızı partnerinizin omuzlarına koymalısınız. Bu pozisyonda hamile kalmak isteyenler için ideal. Çünkü, boşalma sırasında spermlerin yumurtalara daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır.

4- Yan Yatış Pozisyonu

Çiftler için en konforlu ve en rahat cinsel ilişki biçimidir. Çünkü, boşalma sırasında gerçekleşen spermlerin içeri akması olayı 90 derecelik bir açıyla gerçekleşmektedir. Bu pozisyon sadece hamile kalmak için düşünülmemiştir. Aynı zamanda çiftlerin birbirlerini daha iyi hissetmelerini de sağlamaktadır.

5- Basket pozisyonu

Çiftler arasında en sevile pozisyonlardan biridir. Çünkü, yatağın bulunmadığı ortamlarda dahi rahatça cinsel ilişkinin hazzına varman mümkün. Bu pozisyonda erkek partner dik oturur vaziyetteyken, kadın partner ise partnerinin kucağına oturur ve bacaklarıyla belini sararak cinsel ilişkiyi devam ettirmesi gerekmektedir. Bu pozisyon oldukça haz vericidir.

6-Makas Pozisyonu

Bu pozisyonda ise, yüz yüze dönük olduğun partnerinin kalçasına bacağını atman gerekmektedir. Partnerinin kalçasına bacağını atmanla penis ve vajinanın buluşması gerçekleşmektedir. Bu pozisyonda romantik bir bebek yapma biçimidir.

7- Ters Kovboy Pozisyonu

Bu pozisyonda ise bu sefer erkek yatağa uzanmalıdır. Kadın ise ters bir şekilde penisin üstüne oturarak gerçekleşen bir pozisyondur. Fakat, partnerin boşalmadan önce pozisyon değiştirmen önerilir. Çünkü, bu pozisyondayken, spermlerin yumurtalara ulaşması zor olabilir. Bu konuda dikkatli olmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.