Ultimate magazine theme for WordPress.

Günümüzdeki Sağlık Sorunları Neyden Kaynaklanıyor?

0 90

Her geçen gün gelişen dünyamız da beraberinde sağlık sorunları da meydana getirmektedir.Sağlık sorunlarının başlıca nedenleri arasında günlük hayatta tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerden kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra hazır olarak alınan birçok yiyecekte kanserojen maddeler bulunmaktadır. Bu yüzden günümüzde sağlık sorunları her geçen gün aşırı derece de artmakta ve renkleri yol açmaktadır.

SAĞLIK SORUNLARINA YOL AÇAN NEDENLER?

1. Hava kirliliği

2.Düzensiz beslenme

3.Düzensiz uyku

4.Sigara içmek

5.Alkol içmek

GÜNÜMÜZDEKİ SAĞLIK SORUNLARINI ÖNLEMEK İÇİN NE YAPILMALI?

*Abur cubur olarak nitelendirdiğimiz yiyecekleri hayatımızdan çıkarmalıyız.

*Düzenli spor yapmalı,

*Günlük meyve veya sebze tüketilmeli,

*Çok aşırı yağ ve şeker kullanımından uzak durulmalıdır.

*Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

GELİŞEN TEKNOLOJİYE RAĞMEN NEDEN SAĞLIK SORUNLARININ ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR?

Eski zamanlarda çok az hastalık türleri vardı fakat; o zamanlar günümüzdeki gibi teknolojiler olmadığı için erken ölümler gerçekleşebiliyordu. Fakat günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok hastalığın tedavisi yapılabilmektedir.Ama her geçen gün artan sağlık sorunları nedeniyle yine de teknoloji yetersiz kalıyor. Bu teknoloji ile ile henüz bu hastalıkların önüne geçilememesi çok düşündürücü.

SAĞLIK SORUNLARINDA ÇEVREMİZİN ETKİSİ?

Günümüzde birçok hastalık bulaşıcı veya aldığımız havadan meydana gelir. Bu yüzden yaşadığımız yerin temiz ve düzenli olmasına dikkat etmeli önlemimizi almalıyız. Elimizden geldiğince ormanlık alanlarda yürüyüş yapmalı temiz oksijen almalıyız. Bunun yanı sıra çevremizdeki insanların da temiz olmasına dikkat edilmeli her gelenin eli sıkılmamalı ve öpmemeliyiz. Çünkü mikroplar en çok elle temas kuruyorlar ve karşıdaki insana oradan çok çabuk bulaşabiliyorlar. Bu yüzden her yaptığımız işte eldiven kullanmalı ardından ellerimizi yıkamalıyız. Bu sayede hem kendi sağlığımızı hem de karşıdaki insanın sağlığını korumuş oluruz. Ayrıca çocukların da eli yüzü yıkanmadan öpülmesi de hem sizin açınızdan hem de çocuk açısından zararlıdır. Çünkü; çocuk veya bebekler farkında olmadan ya da bilmedikleri için herşeye dokunurlar ve mikrop kaparlar. Bunun için çocukların ve bebeklerin oynadıkları alana dikkat etmeli ve onlara göz kulak olmalıyız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.