Ultimate magazine theme for WordPress.

Gözlerini Aç İstediğini Gör: Sanal Gerçeklik Gözlüğü

0 401

Tarihte ilk olarak 1968 yılında Sutherlan’ın insanlığa sunduğu ,sanal gerçeklik günümüzde gittikçe yaygın olarak kullanılmaya başlandı .Sanal gerçeklik gözlüklerinin bu kadar yaygınlaşmasında Günümüzde kullanılan çoğu teknolojik ürün gibi kompakt bir hal almasının büyük katkısı var .Öyle ki 1968 yılında üretilen ilk sanal gerçeklik gözlüğü tavana asılarak kullanılmak zorundaydı.

Teknolojik Olarak Nedir

Sanal gerçeklik gözlükleri teknik olarak bir gözlük ya da kask tasarımı şeklinde vücuda giyilen, bilgisayar veya cep telefonuna programlanmış olan 3 boyutu sanal gerçeklik görüntülerini insana aktaran günümüzde kullanımı gittikçe artmış giyilebilen teknolojik ürünlerden biridir. Tasarımı gerçekten profesyonel mühendisler tarafından yapılan sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanımı halinde keyifli dakikalar geçireceğinizin garantisini verebilirim.

Peki Sağlıklı Mı

Kullanıcısına üç boyutlu bir görüntü deneyimi sunan sanal gerçeklik gözlüklerinin şuana kadar saptanmış kalıcı bir etkisi yok. İstisna olan bazı kullanıcılarda mide bulantısı baş ağrısı ve yorgunluk belirtileri gösterebiliyor. Bu gözlüklerin gözlerinize herhangi bir zararı olmadığı gibi üstüne üstlük çoğu insanın yakındığı göz tembelliği kusurunda tedavi yöntemi olarak kullanılabileceği üzerine çeşitli geliştirmeler yapılmakta .

Fiyatlar Ne Kadar

Günümüzde çok yaygınlaşması ile birlikte diğer bütün ürünlerde olduğu gibi esnek fiyatlandırmaya sahip .Tahmin edileceği üzere sanal gerçeklik gözlüklerine ne kadar çok bütçe ayırırsak onunla geçireceğimiz vaktin kalitesi artıcaktır. Tabi bu ürünü denemek için alan veya günümüzde zorunlu ihtiyaç olmayan teknolojik ürünlere o kadar para vermek istemeyenler için 50 liraya bile sanal gerçeklik gözlükleri bulunmakta.

Nerede Satılır

Kısaca teknolojik ürünlerle az çok bağlantısı olan çoğu işletmede bulabileceğimiz sanal gerçeklik gözlükleri Günümüzde adını hepimizin bildiği büyük teknolojik ürün marketlerinde büyük fiyat aralıklarında bir çok model bulunmakta.

Ne Yapabiliriz

Sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanmış olan bir çok oyunu oynayabilir film izleyebilir dünyada belirli mekanları gezebilirsiniz. Evet belki biraz az olmuş olabilir ama emin olun gayet keyifli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.