Ultimate magazine theme for WordPress.

Göz Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler?

0 339

Daha buğulu ve anlamlı bakışlar için göz makyajı çok önemlidir. Profesyonel şekilde göz makyajının uygulanışı ufak detaylarda gizlidir. Mükemmel bakışların temelinde doğru renklerle ve doğru tekniklerle yapılan göz makyajları yer almaktadır. Karşınızdaki kişiyi derinden etkilemek için göz makyajında dikkat etmeniz gerekenler?

Gözlerin Yapısına Göre Makyaj Tercihleriniz

Yüzdeki en önemli detay gözlerdir. Bu sebepten göz makyajını yaparken göz yapısına dikkat edilmesi gerekir. Çukur, büyük, çekik ve çıkıntılı gözlerin makyaj ipuçları farklıdır. Çıkık tarzda gözlere sahipseniz göz kapaklarınızı geri planda tutmalısınız. Koyu renk farlar yerine daha pastel ve çok dikkat çekmeyen tonlar tercih etmelisiniz. Yukarı kısma doğru gölgelenen makyaj gözlerin daha geride olmasını sağlayacaktır. Göz yapısı çukur olan hanımlar ise eyelinerı çok ince çekmeniz önerilir. Kalın çekilen eyelıner gözleri daha çok çukurda bırakır. Göz kapakları düşük olan hanımlar ise asla göz kalemi ve eyelıner kullanmamaları gerekir. Çünkü sürekli bulaşıp kötü bir görünüme sahip olur. Kaşın altından sağ tarafa doğru gölgeleme yapmak en doğrusu olacaktır.

Destekleyici Baz Kullanın

Far sabitleyici baz kullanmak makyajınızı daha kalıcı hale getirir. Gözaltı morlukları veya pürüzleri kapatmak için altına oluşturduğunuz katman göz makyajını önemli ölçüde destekler. Sabitleyici ile farınız günün ilerleyen saatlerine kadar tazeliğini koruyacaktır. Aydınlatıcı olarak kullanıldığı için daha hafif ve aydınlık görünmesini sağlar. Göz kapağı ve çevresine baz kullanımı çok etkilidir.

Far Rengi Önemlidir

Teninize Göre Renk Seçimi Yapmalısınız. Ayrıca kullandığınız farın kalitesine dikkat etmelisiniz. Hemen uçmayan ve kalıcı olan farın kullanımı da oldukça kolay olacaktır. Esmer ve sarışın hanımların kullandığı farların rengi değişiklik göstermektedir. Esmer tenli bayanlar daha açık renkler, sarışın hanımlar ise koyu renkleri tercih edebilirler. Gölgeli veya buğulu yapılacak göz makyajlarının renk tercihleri farklıdır. Gölgeli göz makyajında far renginin açıktan koyuya doğru gitmesi zorunlu olacağından kullanılan renk önemlidir. Ayrıca göz makyajı yaparken far renginiz ne olursa olsun aydınlatıcı kullanmayı asla unutmayın. Göz kalemi, far ve eyeliner kullanımından sonra mutlaka aydınlatıcı kullanmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.