Ultimate magazine theme for WordPress.

Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler

0 179

Evliliği erken yaşlarda yapmayı tercih etmeyen binlerce erkek tipi vardır demek oldukça mümkün. Bu tip erkeklerin evliliği düşünmemesi ya da geç yapmasının altında yatan sebepler vardır. Bu sebepler de şu şekilde sıralanabilir:

Sorumluluk Almaktan Kaçınmaları

Evliliğin büyük bir sorumluluk olduğunu düşünen erkekler, bu sorumluluğu almaktan kaçınırlar. Bu nedenle de bu tip erkekler hayatları boyunca evliliği düşünmez ve bekar olarak yaşamayı tercih ederler.

Maddi Açıdan Kendilerini Yetersiz Görmeleri

Bilindiği üzere maddiyat erkekler için oldukça önemli bir detaydır. Bu yüzden de kendilerini maddi konusun da yeterli hissetmemeleri durumun da evliliği hep geciktirirler ve bazen de bu geciktirme sebebi ile hayatları boyunca hiç evlenmezler.

Toplumsal Nedenler

Çevresinde ki evlilikleri huzursuz ve mutsuz gören bu tip erkekler, evliliğin kötü ve mutsuzluk getirdiğine kendini inandırarak evlenmekten daima kaçarlar.

Ailesi Tarafından Kurulan Evlilik Baskısı

Maddi açıdan işini kurmuş iyi bir yere gelmiş ve askerliğini yapmış her erkeğe malesef ki ailesi evlilik konusunda baskı yapar. Bu nedenle de erkekler evlilikten soğurlar. Ayrıca baskılarla evlenen erkekler kısa süre de boşanmışlardır bile.

Ailesinden Şiddet Ve Sevgisizlik Görmesi

Eğer çocukluk dönemin de aile içerisinde şiddet ve kavgalara maruz kalan ve böyle bir aile ortamın da büyüyen erkek büyüdüğün de evliliğin de bu şekilde kavgalı ve huzursuz olacağına inanır. Bu sebeple de evliliğin kötü bir ortam olacağını düşündüğü için hayatı boyunca evlilikten kaçınırlar.

Evlilikten Korkması

Evliliğe karşı korkusu olan erkek tipi, hayatı boyunca evlilikten korktuğu için evlenmez demek oldukça mümkündür.

Sevdiği Kadının Başkası İle Evlenmesi Veya Sevdiği Kadını Kaybetmesi

Kimi erkekler bazen öyle severler ki, hayatın ve evliliğin sadece o kadınla alacağına inanırlar. Bu sebeple de sevdiği kadını kaybetmişse ya da sevdiği kadın başkası ile evlenmişse hayatı boyunca evliliği düşünmez ve evlenmezler.

Doğru İnsanı Beklerler

Hayatları boyunca karşılarına çıkan hiç bir kadını beğenmez ve kendilerine layık görmezler. Bu yüzden de kendilerini doğru insanı bulmaya adarlar ve bu nedenle bir türlü evlenemezler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.