Ultimate magazine theme for WordPress.

Erkek Gözünden Kadın Psikolojisi

0 367

Kadınları anladığını söyleyen bir erkek mutlaka an gelir bildiğini sandığı şeylerin tersi bir durumla karşılaşır. O yüzden bir erkeğin bir kadını gerçek anlamda anlaması oldukça zor. Çünkü kadın ve erkek beyni farklı çalışır. Erkekler daha nettir. Söylemek istediklerini dolandırmadan ifade ederler. Gerek genetik gerekse kültürel etkiler yüzünden erkeklerin bu netlikleri yalana ihtiyaç duydukları durumlarda organize olamamalarına ve kadınlar tarafından kolaylıkla yakalanmalarına fırsat yaratmaktadır. Ancak yine aynı sebepler ile bir kadın dünyaya ilk geldiği andan itibaren gerek bedenini gerekse duygularını saklayarak yetiştirildiği için imalara daha fazla başvuracaktır.

Kadınlar imalar ile konuşur 

Kadınları anlamak için sözlerin içeriğine değil ima ettiklerine bakmanız gerekiyor. Bir erkek için oldukça zor ve emek isteyen bu durum erkeğin zorluklar karşısında tepkisiz kalmasına ya da kaçıp gitmesine neden oluyor. Oysa kadın için en büyük silah kelimelerdir. Karşıdakini kelimeler ile vurabilen bir kadın aynı şekilde kelimeler ile savaşmak ister. Bu beklentisi karşılanmadığı zaman da gereksiz tepkiler gösteren, histerik hareketlere başvuran ve çok konuşan birine dönüşür.

Sorunu çözmeden bırakmazlar 

Kadınlar ve erkeklerin sorun çözme yaklaşımları da oldukça farklıdır. Erkek sorunlar karşısında genelde bedensel gücünü kullanır ya da sorun yokmuş gibi davranır. Oysa doğaları gereği daha meraklı olan kadınlar için bir sorun fethedilmesi gereken bir kale gibidir. O yüzden sorunu çözmek için sahip olduğu tüm silahlar ile bu savaşa girer. Ayrıca duygularına daha fazla başvuran kadınlar için psikolojik savaş daima ön plandadır.

Her kadının içinde bir kız çocuğu

Yaşı kaç olursa olsun ve ne kadar güçlü göründüğüne bakmadan aslında her kadının içinde büyümeyen bir kız çocuğu saklıdır. Erkekler bunu görmezden geldiği zaman da hırçınlaşacaktır. İç güdüsel olarak ihtiyacı olmasa bile korunma ve kollanma beklentisi olan bir kadın küçük detaylarda bile karşıdaki erkeğin tepkilerine dikkat edecek ve bu sayede erkeğin onu daha büyük sorunda yarı yolda bırakıp bırakmadığını çözmeye çalışacaktır. Kadın psikolojisi ne kadar karmaşık ve çözülmez olursa olsun aslında kadınların beklentileri sadece anlaşılmak ve varlıklarına saygı duyulduğunu bilmektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.