Ultimate magazine theme for WordPress.

El ve Tırnak Bakımına Dair Tüyolar

0 339

Güzellik küçük detaylarda saklıdır. Ancak en temel bileşeni ise kuşkusuz bakımlı bir beden ile açıklanabilir. Bu yüzden cilt bakımından saçlara, el ve ayak bakımından tırnaklara kadar vücudun her parçası için ayrı özen göstermek gerekiyor. Güzellik alanında her geçen gün artan yenilikler sayesinde sadece kadınlar değil erkekler de kendine saygının en önemli ifadesi olan bakımlarından ödün vermek zorunda kalmıyor. Bu yeniliklerden biri de tırnak şekillendirme işlemi.

Eller yaşı saklayamıyor 

Kişinin yaşını gösteren en önemli parçası elleridir. Kuruluk, lekelenme, kırışıklık gibi el bakımındaki eksikliklerin sizi olduğunuzdan da yaşlı göstermesi içten bile değildir. Tırnak bakımı da el ve ayak bakımının önemli bir parçasıdır. Tırnaklarınızın sağlıklı ve bakımlı görünmesi için şekillendirme de oldukça etkili. El tırnaklarınızda yuvarlak ya da kare bir şekli tercih edebilirsiniz. Ancak söz konusu ayak tırnakları olunca uzmanlar batık oluşumunu minimuma çeken oval olmayan düz bir kesimin tercih edilmesini öneriyorlar.

Doğru törpü seçimi 

Belirli aralıklarla yapılması gereken manikür ölü tırnak etlerinden kurtulmak için en iyi yöntem. Törpü işlemini de içine alan manikür için tırnaklara zarar vermeyen kağıt ve cam törpülerin kullanılması öneriliyor.

El bakımı kürleri 

Yıpranmış, yorulmuş ve esnekliğini kaybetmiş eller için şifa verecek el bakımı tüyolarına dikkat ettiğinizde kısa sürede yumuşak ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. Üstelik zeytinyağı ve limon gibi tamamen doğal malzemeler ile kolayca hazırlayacağınız kürler sayesinde bakım için büyük paralar ödemek zorunda da kalmayacaksınız.

Bal ile gelen mucize 

Özellikle soğuk havalarda kuruyan ve çatlayan elleriniz için iki kaşık bal, bir kaşık gliserin ve bir yumurtanın beyazı ile hazırlayacağınız kürü birkaç dakika cildinizde tutup ılık su ile yıkadıktan sonra ellerinizin nemlenip canlandığını göreceksiniz.

Cildin yaşam suyu nemdir 

Cildin esnekliği yaş ile birlikte azalır. Nemden yoksun bırakılan cilt de kısa sürede kuruyup esnekliğini kaybeder. Sık kullanılan, farklı sıcaklıklara maruz kalan elleriniz için ayrı bir özen göstermek şart. Kurumuş el bakımı için öncelikle cildinizin nem dengesinin geri kazandırmak gerekiyor. Çok sıcak ve çok soğuk su ile teması bırakmak, elleri kurulamak, kullanılan sabun tercihinde bile nemlendirme özelliği aramak el bakımı için yapılacaklar arasındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.