Ultimate magazine theme for WordPress.

E-Devletten Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

0 401

Özellikle üniversite öğrencileri eğitim hayatları boyunca gerçekleştirmek istedikleri hemen hemen her işlemde öğrenci belgesine ihtiyaç duyarlar. Bu belgeyi almak isteyen öğrenciler, okullarında ilgili birime başvurma ilgili kişiye imzalatma gibi yorucu işlerle uğraşıyordu.

İnternet imkanı hayatımıza girince birçok alanda pratik çözümlere kavuştuk ve bunlardan en sonuncusu da E-Devlet sistemi oldu.

E-Devlet Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Devletine mensup olan vatandaşların devlet daireleri ile ilgili resmi işlerinin birçoğunu çözüme kavuşturabildiği ve almak istediği evrakları temin edebildiği devlet destekli internet sitesidir. İçeriğinde kayıtlı devlet kuruluşları ile vatandaşı buluşturan bu sistem artık ilgili kurum binasına gitmeden de işlerinizi halletme imkanı sunuyor. Kolaylık sağladığı işlemlerden birisi de öğrenci belgesi almaktır. Bu sistem sayesinde öğrenciler vakit kaybetmeden istedikleri belgeye anında ulaşabilecekler ve ilgili işlerini kolayca yapabilecekler.

E-Devlet’e nasıl üye olurum?

Bu sisteme üye olabilmek herhangi bir kayıt formu ya da bir devlet kuruluşuna başvuru gibi aşamaları geçmenize gerek yok. Mevcut TC Kimlik numaranız ve PTT’den alacağınız size özel şifre ile bu sisteme kolaylıkla girebilir dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Burada tavsiye edilmesi gereken nokta şudur: PTT aracılığıyla aldığınız şifre akılda kalıcılığı konusunda sizlere karmaşık gelebilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra sağ bölümde bulunan ‘Benim Sayfam’ kısmına girerek mevcut şifrenizi akılda kalan ve daha anlaşılır olan bir şifre ile değiştirebilirsiniz.

Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

Öncelikle öğrenci belgesini almak istediğiniz üniversitenin Türkiye’deki kuruluşlardan biri olması gerekmektedir. Ayrıca buradan temin edeceğiniz belge üzerindeki barkod sistemi ile dilediğiniz yerden doğruluğunu sorgulatabilirsiniz. Peki bu belgeyi sistem üzerinden nasıl buluyorsunuz?

E-Devlet sistemine TC Kimlik numaranız ve size özel şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Arayüzde bulunan E-Hizmetler sekmesinden veya arama bölümüne girip Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı yazarak girilen sayfada öğrenci belgesi kısmına tıklayınız. Açılacak olan sayfada üniversitelerin listesi gelecektir. Belgesini almak istediğiniz üokulu bularak karşısında yer alan detay bölümüne tıkladığınızda belgeniz kolaylıkla oluşturulacaktır. Ayrıca öğrenci belgenizi bilgisayarınıza da indirebilir ve ihtiyaç duyduğunuz anda sisteme giriş yapmadan çıktı alanar kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.