Ultimate magazine theme for WordPress.

Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır? 

0 325

Öncelikle odanıza ve kullanım amacınıza göre duvar kağıdı seçmelisiniz. Örneğin koridor, oturma odası ve yatak odası gibi alanlar için her tür duvar kağıdını tercih edebilirsiniz. Mutfak, banyo, tuvalet gini nemli olanlar için ise sabunla silinecek bir tür de duvar kağıdı seçebilirsiniz. Eğer duvarlarınız fazla pürüzlüyse yoğun desenli ve kalın kabartmalı duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.Hasır duvar kağıdı ve kalın kabartmalı duvar kağıdı için özel yapıştırıcılar almanız gerekecektir. Kendinden yapışan bir duvar kağıdı tercih ettiyseniz yapıştırıcı almanıza gerek yoktur.

Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır? 

Öncelikle 500 gramlık yani yarım kilogramlık tutkallar almanız gerekecektir. Bir kabın veya kovanın içine üç parmak eksikliğinde olacak şeklinde su ile doldurunuz. Karıştırma aparatı ile suyun girdap şeklini alacak kadar karıştırınız. Su girdap şeklinde kovanın içinde dönmeye başlayınca toz halinde ki duvar kağıdı tutkalını yavaş yavaş dökmeye başlamalısınız. Hem döküp hem de karıştırmaya aynı anda devam etmelisiniz. Dökmüş olduğunuz toz tutkal bittiğinde 5 dakika daha karıştırıp, 15 dakika dinlenmeye bırakmalısınız. Sonrasında bu duvar kağıdı yapıştırıcısı kullanıma hazır hale gelecektir. Duvar kağıdı yapıştırıcısı tam anlamıyla böyle hazırlanır demek oldukça mümkün.

Duvar Kağıdı Uygulaması Püf Noktaları 

Temiz yüzeylerde duvar kağıdı yapıştırmak oldukça kolaydır. Fakat zemin pürüzlü ve hatalıysa işe duvarınızı düzeltmek ile başlamalısınız. Bu durum duvar kağıdı uygulamasının en püf noktaları arasında yer alır. Su bazlı akrilik boya ile veya başka bir kaplama malzemesi ile duvarı sağlamlaştırmalısınız.

Duvar Kağıdı Kesimi 

Dikkat etmeniz gereken unsur kağıt uzunluğunun duvar uzunluk ölçüsünden 5-10 cm uzun kesilmesidir.

Yapıştırıcının Kağıda Uygulanması

Yapıştırıcıyı fırça yardımıyla soldan sağa yumuşak fırça darbeleriyle  iyice kağıda sürmeli ve yedirmelisiniz. Ayrıca kağıdın her yerine yapıştırıcının uygulandığından emin olun.

Duvara Yapıştırma 

Duvar kağıdının yapıştırılma kuralı aydınlık kısımdan karanlık kısımlara doğrudur. Yapıştırılacak kağıdın duvara tamamen dik bir şekilde uygulanması gerekir.

Duvara Uygulama 

Duvar kağıdınızın iyice duvara yapışmasını sağlayınız. Aksi takdir de duvar kağıdığınız pürüzsüz bir şekilde yapışmamış olacak ve güzel bir görünüm elde edemeyeceksinizdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.