Ultimate magazine theme for WordPress.

Dudak Dolgusunun Zararı Var mıdır?

0 168

Bu yazımızda sizlere dudak dolgusunun zararı var mıdır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Dudak dolgularında kullanılmakta olan malzemelere bağlı olarak dudakta zararların meydana geldiği doğru bir bilgidir. Üstelik bu sorun yakın ya da uzak zamanda da meydana gelme ihtimali bulunur. Dudak dolgusunun ileri zamanlarda zararı olur mu sorularına cevap olarak da kullanılan belirli malzemelerin ve uzmanların incelemeye alınması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar ise aşağıda yer alacaktır.

Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu Kullanımı; Kalıcı dolgulara yer verilmesi durumunda bazı kişilerin zarar gördüğü biliniyor. Nitekim dolguların maksimum bir sene içinde vücut tarafından emilmesi ve dışarıya atılma durumu söz konusudur. Buna yer verilmeyen dolgulardan zarar görmekte elbette kaçınılmaz olacaktır.

Doktor Değişimi; Sürekli olarak farklı doktorlar tarafından dolgu yapılması da ilerleyen zamanlarda dolguların kötüye gitmesine sebep olacak unsurlarda birisidir.

Bilinmeyen Klinikler; Daha çok bilinen ve önerilen merkezlerde dudak dolgularına yer vermek oldukça faydalı olacaktır. Bunun için de daha önceden deneyim sahibi olan kişilerin görüşlerine başvurulabilir.

Dudak Dolgusu Zararlarında Kasların Önemi

İşinde iyi olmayan doktorların dudak kasları üzerinden dolgulara yer verdikleri bilinmekte. Bu durum sonucunda ise dudaklarda hissizlik problemlerinin meydana geldiği görülmektedir. Öyle ki kaslardan uzak bölgeler de dolgu yaptırmak için uzmanlardan faydalanmak önemlidir. Bunun yanı sıra yanlış uygulamalar yapılması. Üst dudağa gereğinden fazla dolgu yapılması kötü görünümü de beraberinde getirir. Dudak yapısına göre dolgunun miktar olarak ne kadar yapılmasına da dikkat edilmelidir. Fazla yapılmış olan dolgulara bağlı olarak da günlük hayatta ciddi sorunlar yaşanılmaktadır.

Dudak Dolgusu Nerede Yaptırılmalı?

Dudak dolgusunun zararı olur mu sorularına cevap olarak uzman tercihlerinden de söz etmek gereklidir. Nitekim ileride herhangi bir problemle karşı karşıya kalmamak için bu işin eğitimini alan kişilere başvurmak gereklidir. Sertifikaya sahip merkezlerin tercih edilmesi önem arz ediyor. Sonuç olarak da bu tarz merkezlerde yanlış bir uygulamaya yer verilmesi mümkün değildir. Gerekli tetkiklerin arkasından dudak yapısına uygun olarak dolgu ve iğne ürünlerine yer verilmesi temel alınacaktır. Dudak dolgusunun zararlarını en aza indirgemek için bu noktalara çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.