Ultimate magazine theme for WordPress.

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

0 350

Doğal saç bakımı önerileri her zaman merak konusu olmuştur. Sizin için hazırladığımız bu püf noktaları düzenli şekilde uygularsanız hayalini kurduğunuz sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yumurtalı Saç Bakımı

İşinizden veya okulunuzdan dolayı çok zamanınız yoksa bu bakım tam size göre. Öncelikle saçınız ıslak olmalı. Saçınız kısa ise 1, orta boydaysa 2, uzunsa 3 yumurtayı çırpın ve iyiye karıştırın. Önce saç derinize uygulayın ve sonra dipten uca doğru yedirin. 30 dakika beklerken bir yandan ısırgan çayı demleyin. Saçınızı iyice duruladıktan sonra şampuanla yıkayın.  Daha sonra demlenmiş ısırgan çayını ılık suya ekleyerek saçınızı durulayın. Aman dikkat sıcak su kullanmayın.

 

Doğal Yağ Karışımı İle Saç Bakımı

Ölçü olarak kısa saçlılar tatlı kaşığı, uzun saçlılar ise yemek kaşığı kullanmalı. Birer ölçü badem yağı, zeytin yağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırabilirsiniz. Saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar iyice yedirin. 30 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkayın. Yağın iyice çözülmesini istiyorsanız, ılık bir suya bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırıp saçınıza uygulayın ve daha sonra tekrar durulayın.

 

Soğan, Sarımsak ve Zeytinyağı Maskesi İle Saç Bakımı

1 soğan ve 1 diş sarımsağı blenderden geçirin. Sonra 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Karışımı bir gün bekletin sonra iyice süzün. Süzdüğünüz yağı yine saç diplerinden başlayarak saç uçlarınıza kadar uyguların. 30 dakika bekledikten sonra iyice yıkayın. Elma sirkesini ve bir su bardağı demlenmiş ısırgan otunu biraz ılık suya ekleyin ve saçınızı tekrar durulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.