Ultimate magazine theme for WordPress.

Diyet Yaparken Tatlıyı Ne Kadar Yiyebilirim?

0 83

Zayıflamak ve fit görünmek isteyen kişiler için en belirgin çare diyet yapmaktır. Diyetten sonra ise spor ile desteklenen bir program fazlası ile sonuç alınmasına neden olur. Bunun için diyet yapmaya başlamak dikkat edilmesi gereken bir konudur. Her bedene her diyetin iyi gelmeyeceği ve uymayacağı bilinerek bilinçli şekilde hareket etmek gerekir. Ayrıca spora başlamadan önce de bir doktor kontrolünden geçmekte fayda vardır. Aksi durumda bir sorun oluşabilir. Diyete başlayacak olan kişilerin sıklıkla kafalarına taktıkları soru ise tatlı krizleridir. Diyet yaparken tatlıyı ne kadar yiyebilirim? tarzı soruların sorulmasının nedeni de budur.

Tatlı Yenir Mi?

Diyet yaparken tamamen tatlıdan uzak durulacağı yönünde bir yanlış anlaşılma vardır. Bu herkes tarafından uygulanması güç bir diyet olur. Çünkü vücudunuzun gün içerisinde şeker ihtiyacı da bulunur. Aniden kesilmesi yanlış bir yaklaşım olacaktır. Diyetler sırasında yediğiniz diğer meyve ve ürünlerden doğal olarak şeker alımı yaparsınız. Fakat bunun yeterli olmadığı zamanlar da bulunur. Böyle zamanlarda tatlı yemek isteyebilirsiniz. Tatlının ne olduğu, ne zaman yendiği veya ne kadar yendiği gibi detaylar bu konuda oldukça önemlidir. Bunlara dikkat edilerek tatlı yemeniz mümkündür.

Tatlı Yeme Detayları

Tatlınızı seçerken tatlınızın sütlü tatlı olmasına önem verebilirseniz diyetinizin süresine göre değişmekle birlikte yarım porsiyon yemeniz dengeleyecektir. Tatlının ağır bir şerbetli tatlı olması durumunda ise bir dilim ile sınırlamak doğru olur. Çünkü kalori hesabı yapıldığında şerbetli tatlılar her zaman daha fazla olacağından dolayı dikkatli olmak ve ölçülü davranmak gerekir. Tatlının miktarı ve türü kadar atlanmaması gereken diğer detayı ise ne zaman yendiğidir. Zamana göre yenen tatlı küçük olsa bile size gereğinden fazla kalori olarak geri dönebilir.

Tatlının Yenme Zamanı

Tatlı yemek istediğinizde tatlının yenmesi gereken zamanda aç olmanız önerilir. Çünkü tok olarak tüketilen bir tatlı depolanacak olup, size kilo olarak geri dönecektir. Bundan dolayı yediğiniz tatlıyı açken yemelisiniz. Ek olarak tatlı yemek yerine meyve yemek de aynı şekilde daha az kalorili olduğundan tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.