Ultimate magazine theme for WordPress.

Çukur’un Dibinden Ne Çıkacak ?

0 202

Çukur Yılın Dizisi Olmaya Aday

Ay yapımın dizilerinden biri olan Çukur dizisi sezonun iddialı yapımları arasında yer alıyor. Yayın hayatına başladığı günden beri gündemden düşmeyen reytingleri oldukça yüksek olan dizinin sevenleri oldukça fazla. Konusu ve oyuncuları ile dikkatleri üzerine çeken dizi rakiplerine oranla yayınlandığı gün izlenme oranı ile bu yılın en çok konuşulan dizileri arasında olmayı başarmış durumda.

Çukur dizisi konusu olarak İstanbul’da var olan Çukur adlı bir mahalleyi konu alıyor. Mahallenin tüm kontrolü Koçavalı ailesindedir. Tam bir bütün olarak yaşayan mahallede herkes aile ve ev önemli kural asla uyuşturucu satışına izin verilmemesidir. Ancak mahallede düzen sürekli böyle gitmiyor, yeni gruplar ortaya çıkmaya başlıyor ve mahallenin düzeni yavaş yavaş bozulmaya başlar. Suçla iç içe olan ailenin tek kuralı olan uyuşturucu yasağını delmeye çalışan grup Koçavalılar ile anlaşma yoluna gitse de bunda başarılı olamaz ve aileye saldırmaya başlar.

Aileyi yıkmaya çalıştıkları anda ve bunda başarılı olduklarını düşündükleri anda ise Koçovalı ailesinin en küçük oğlu yıllar önce kaçtığı mahalleye geri döner. Onun bu dönüşü ile ise mahallede yeni bir düzen oluşmaya başlar, artık mahallenin babası Yamaç Koçovalı dır.

Yamaç kendi halinde yalnız başına yaşayan müzik tutkunu bir geçtir. Bir gün kendisi gibi yalnız olduğunu düşündüğü Sena ile tanışır ve ona aşık olur ve evlenirler. Ölene kadar beraber yaşayacaklarını ve mutlu olacaklarını düşündükleri anda Yamaç’ın geçmişi aralarına girer. Yamaç ise ailesini tercih eder, fakat Sena Yamaç’ın peşinden gider ve Koçovalı ailesinin içine girer. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak olaylar çok farklı yönde ilerleyecektir.

Çukur aslında birbirine bağlı bir o kadarda uzak olan ailenin yaşadıklarını ve gizli kalan tüm sırlarını konu alıyor. Birbirlerine çok düşkün olsalar da hepsinin birbirinden gizlediği karanlık bir sırrı var ve bu sırlar ortaya çıktıkça yavaş yavaş parçalanmaya başlıyorlar, onları arada tutan tek şey ise birbirlerine olan sevgileri.

Dizi Karakterleri

Çukur dizisinde birçok sevilen oyuncular yer alıyor.

Aras Bulut

Aras Bulut İynemli: Koçovalı ailesinin en küçük oğlu Yamaç karakterini canlandıran 1990 doğumlu oyuncu birçok film ve reklam projesinde yer almıştır. İlk dizi deneyimi Öyle Bir Geçer Zaman Ki olmuştur.

Dilan Çiçek Deniz

Dilan Çiçek Deniz: Koçovalı ailesinin gelini Sena karakterini canlandıran oyuncu 1995 doğumludur. 2014 yılında güzellik yarışmasında 2. olan oyuncunun ilk oyunculuk deneyimi Tatlı Küçük Yalancılar dizisi olmuştur.

Erkan Kolçak Köstendil

Erkan Koçak Köstengil: Koçovalı ailesinin gayri meşru oğlu Vartolu Saadettin rolünde oynayan oyuncu okul yıllarında tiyatro bölümü okumuş ve birçok oyunda rol almıştır. Daha önce Ulan İstanbul dizisinde başrol oynamıştır.

Öner Erkan

Öner Erkan: Koçovalı ailesinin 3. oğlu Selim karakterini canlandıran oyuncu 15 yaşından beri birçok projede yer almıştır.

Rıza Kocaoğlu

Rıza Kocaoğlu: Dizide Aliço karakterini canlandıran oyuncu İdris’in gözü kulağıdır, Çöp toplayarak geçimini sağlamaktadır. Askerde yaşadığı olaylar nedeni ile akıl sağlığı bozulmuş olsa da müthiş bir zekaya sahiptir. Oyunculuk bölümü okumuş ve ilk olarak Bana Şans Dile filminde rol almıştır.

Ercan Kesal

Ercan Kesal: İdris Koçovalı ailenin reisi Çukur mahallesinin ise babasıdır.

Perihan Savaş

Perihan Savaş: Koçovalı ailesinin bel kemiği Sultan Koçovalı ailesini bir arada tutmak için her mücadeleye karşı elinden gelini yapmaktadır.

Necip Memili

Necip Memilli: Koçovalı ailesinin en büyük oğlu, uzun yıllardır ceza evinde olan Cumali Koçovalı hapisten çıkmış ve artık Çukur için mücadele edecektir.

Erkan Avcı

Erkan Avcı: Kara kuzular çetesinin lideri geçmişi olmayan Çeto

Berkay Ateş

Berkay Ateş: Kara Kuzular çetesinin diğer bir lideri Mahsun Çeto ile manevi kardeştir ve geçmişini hatırlamaz.

Kadir Çermik

Kadir Çermik: Koçovalı ailesinin en güvendiği adam İdris Baba’nın dostu Emmi, akıllı, zeki ve insan ilişkileri kuvvetlidir.

Şenay Gürler

Şenay Gürler: İdris Koçovalı’nın en büyük aşkı, Meliha karakteri gençlik yıllarında büyük aşk yaşamışlar fakat bu aşkın sonu kötü bitmiştir.

En Son Ne Oldu?

Dizi her bölümünde farklı aksiyon sahneleri ve gizli sırlarla izleyenleri kendine çekmeyi başarıyor. Dizide sular bir türlü durulmak bilmiyor. Her bölüm tahmin edilemez farklı olaylara sahne olan dizide en son ne oldu; Yamaç hain bir tuzağın içine çekilerek vuruldu. Ersoy ile buluşmaya gittiğini sanan Yamaç biri tarafından vuruldu. Kimin vurduğu ise hala gizemini koruyor. Yamaç‘ı kurtaran ise Selim oldu, içinde kuşku olan Selim Yamaç’ı takip etmiştir, onu yaralı halde bularak imdadına yetişir ve hastaneye götürür.

Cumali ise Vartolu ile hesaplaşıyor, ona kardeşi Kahraman’ın hesabını soruyor. Vartolu ise yaşadıklarını anlatır ve Cumali’nin onu anlamasını ister. Kavgaları sırasında İdris Koçovalı Yamaç’ın vurulduğunu söyler ve kavgaya son verir.

Selim ise çok üzgündür ailesi içinde onu tek seven olduğunu düşünen Yamaç ölümle burun burunadır. Cumali bu sırada Selim’e yüklenir, onu nasıl bulduğu konusunda baskı yaparken, Selim kardeşi Yamaç’ı ne kadar sevdiğini ailesinin onu sevmese de onun ailesini sevdiğini söyleyerek Cumali’nin gerçeklerle yüzleşmesini sağlar.

Çeto ve Mahsun ise Bulgar Çetesini bularak hesap sormayı amaçlar, bu sırada Vartolu Çeto’nun Çukur’a girdiğini fark eder ve onu köşeye sıkıştırarak vurmayı başarır. Çeto ise son bir hamle ile kaçmayı başarır ve Ayşe’nin evine sığınır.

Sena sevdiği adamın biran önce iyileşmesi ve ayağa kalmasını ister. Onun eskisi gibi aileyi bir arada tutması gerektiğini düşünür ve iyileşmesi için yanından biran olsun bile ayrılmaz.

Yamaç ise ölümle yaşam arasında kalmış, sevdiklerini bırakıp gidecek mi? Yoksa kalacak mı? Yeni bölümde onu kimin vurduğu daha fazla netlik kazanmaya başlayacak.

Sezon Sonu Tahmini

İlgiyle izlenen ve büyük beğeni toplayan Çukur dizisinde her bölüm sular durulmak bilmiyor. Sürekli yeni olayların yaşandığı dizide 2. sezon sonu tahmini yapılmaya başlandı. İlk sezonda Koçovalı ailesi darmadağın olmuş, mahalle artık elden gitmiş ve birçok önemli karakter diziye veda etmişti.

Dizinin bu sezon finalinde ise muhtemelen geçen sezon Koçovalılar ailesine ve mahalleye katliam yapan Kara kuzular çetesinden, Çeto ve Mahsun’dan kurtulmayı başaracak ve onları öldürecek. Tabi bu hiç de kolay olmayacak, bu sezonda diziye veda edecek yeni karakterler de olması bekleniyor.

Bu karakterler arasında benim tahminin Yamaç’ı vurduğunu düşündüğüm Metin karakteri, (Yamaç’ı Metin vurduğunu düşünüyorum çünkü onu ailesi ile tehdit ettiler ve oda mecbur kaldı.) arada kalan Ayşe, Koçovalı ailesinin gelini, hasta olan Medet, İdris Koçovalı’nın eski aşkı Meliha ve hatta Selim ölebilir. Çok fazla çatışmanın yaşanacağı dizide sezon finalinde Selim ölürse yeni sezonda babasının intikamını almak için Selim’in oğlu çıkacak ve büyük patron ile büyük bir savaş başlayabilir.

Dizinin başından beri Koçovalı ailesini ortadan kaldırmak isteyen en büyük patron ortaya çıkacak ve asıl mücadele işte o zaman başlayacak. Koçovalılar tam Çukur’u kazandık derken yeni olayların ve yeni savaşın içine girecekler. Muhtemelen dizide sezon finali geçen sezon finalini aratmayacak ve büyük çatışmalar yaşanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.