Ultimate magazine theme for WordPress.

Cildinizi Koruma Ve Kırışmaması İçin Yapmanız Gerekenler 

0 377

Hemen herkesin hayalidir, bir krem sürerek tüm kırışıklıkların geçmesi ya da bir ilaç içerek bütün cilt sorunlarımızdan kurtulmak. Ancak ne yazık ki böyle mucizevi ürünlerin tamamı hayal. Reklamlarda cilt kremlerinin faydaları ne kadar çok abartılı olarak anlatılsa da oluşan cilt kırışıklılarını yok etmek mümkün değildir. Ancak düzenli bakım ile kırışıklıkların oluşmasını geciktirebilirsiniz. Cilt bakımı ve korunması, kadınların ve özellikle son dönemde erkeklerin de öncelikli olarak dikkat ettikleri bir konudur. Cildimizde ilk göz kenarları ve alın kırışır. Peki nasıl oluşurlar ve çoğalırlar ?

Güneşe sıklıkla çıkmak ,  sigara içmek, alkol ve kafein tüketimi, susuz kalmak, bazı ilaç kullanımlarında, yüzde mimiklerin aşırı kullanımı, açık cilt rengi, genetik faktörler, çok sık kilo alıp vermek, sürekli yüzüstü uykuya dalmak da yüz ve boyun kısmında kırışıklığa neden olmaktadır. Bunun gibi daha birçok nedenden dolayı kırışıklıklar oluşur. Cildimizi nasıl korur ve kırışmasını geciktirebiliriz ?

  • Öncelikle cildi sadece dıştan beslemek yeterli değildir. Cilt sağlığına iyi gelen besinler tüketmemiz Omega 3 yağ asitleri cildimiz için çok önemlidir. Taze ve doğal meyve ,sebze , balık ağırlıklı beslenmemiz önemlidir.
  • Yaşlandığımızda, cildimiz incelir, kurur ve kırışıklıklar belirginleşir. Cilt kırışıklıklarına karşı cilt bakımı yapmanız gerekmektedir. Yaşlanma önleyici kremler , maskeler ile cildi dinç tutmalısınız.
  • Bol bol su için başta yeşil çay olmak üzere bitki çaylarını tercih edebilirsiniz.

  • Cilt masajları ile kan dolaşımını hızlandırıp , cildin hareketlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Cildinizi ılık su ile günde en az iki defa yıkayabilirsiniz. Soğuk ve sıcak su cildinizin dengesini bozar.
  • Son kullanma tarihi geçmemiş ve orjinal makyaj malzemeleri kullanmanız cildiniz için gereklidir. Ayrıca makyajınızı mutlaka temizlemeniz ve tonik ve nemlendiricinizi süremeniz cildinizi rahatlatır ve nefes almasını sağlar.

  • Cildi sürekli nemli tutmak önemlidir. Genç yaştan itibaren cildinizi , cilt nemlendiren ürünler ile nemlendirmek gerekmektedir. Ayrıca göz altı yüzümüzün en hassas kısmı , temizlerken ve krem sürerken narin hareketlerle içten dışa doğru dokunuşlarla temizlemelisiniz.
  • Cilt parlaklığı için ise cildin ihtiyacı olan vitamin, minerallerini besinlerle yetmiyorsa takviye olarak ilaç ve kremlerle destekleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.