Ultimate magazine theme for WordPress.

Bütünleştirilmiş Moda

0 465

Baktığınızda ‘ nekadar güzel giyiniyor’ dediğiniz insanlar aslında çok da uzak değil. Verdiğimiz ipuçları giyinirken aklınızda bulunsun.

1.Parça birleştir:

Herkesin dolabında birbirinden bağımsız pek çok parça vardır. Üniversite zamanında aldığınız çılgın troklu bir kot yelek, yanında baharlık kullandığınız kot ceketiniz…

Bu iki parçayı daha soğuk günlerde kot ceketi giyip üzerine süslü yeleğinizi giyerek hem daha kalın hem de yeni bir parça elde etmiş olursunuz. Gerçek MODA BÜTÜNLEŞTİRMEKtir.

2.Parçaları birbirine karıştırma!

Yukarıdaki gibi star bir parça elde ettikten sonra altına desenli yada renkli bir parça kullanmaktansa sadece sade tercihler yapılmalıdır.

Siyah düz bir tayt üzerine o günkü modumuza göre tek renk bir tercih yapılabilir.

3.Sadeleşmek belirmektir.

Mağazalara baktığımızda troklu, taşlı, zımbalı hepsi bir arada kullanılmış ürünler görüyoruz. Işıltısı gözünüzü alabilir ancak bu ışıltı BÜTÜNLÜĞÜNÜZE gölge düşürmesin.

Giydiğiniz kıyafetlerde detayların tekdüze olmasına özen gösterin. Örneğin gold bir aksesuarınız varsa karmaşaya yol açmamak için metalik bir aksesuar kullanmamalısınız.

Tüm bu karmaşanın içinde emin olun sadeliğiniz sizi ön plana çıkaracaktır.

4.Saçınız ve makyajınız da bu bütünlüğün bir parçasıdır.

Boyfriend bir jean kullanmak istediniz bugün ve üzerine tabi ki basic beyaz bir tshirt. Böyle bir kombinin üzerinde gelin saçı kıvamında kıvrılmış maşalı saçlar tüm cazibenizi yok edebilir. Bu kombinde kullanabileceğiniz saç modelleri daha salaş su dalgaları ya da ortadan ayrılmış düz saç olmalıdır.

Makyajınız ise günlük formda abartısız olmalıdır. Simli farlar, takma kirpikler, simli rujlar ve bu tür fazla dikkat çekici kozmetik ürünlerinden uzak durulmalı.

5.Ayakkabılarınız sizi vezir de eder rezil de.

Baştan aşağıya her şey tamam da peki ya ayakkabımı nasıl seçeceğim diyorsan yine aynı mantık ile devam ediyoruz. Bu defa dar yırtık bir kot giydiniz ve üzerine kullanacağınız parça hareketli detayları olan bir gömlek.

Ayakkabılarınıza baktınız ve gözünüze en sadece görünen siyah rugan stilettoları seçtiniz. Ve işte orada iyi bir seçim yaptım derken yanlış tercihte bulundunuz.

Hareketli bir gömlek, kotunuzun yırtıkları ve rugan ayakkabılarınız tam bir facia olabilir. Belki renk doğru, model doğru ancak ürünümüzün materyali de dikkate alınmalı.

Tercihimizi mat siyah deri stilettodan yana kullansaydık eğer kombinimizi baştan gözden geçirdiğimizde üzerimizdeki star sadece gömleğimiz olacak ve daha az göz yoracaktır.

BÜTÜNLEŞTİRİLMİŞ MODA ne sizin ne de çevrenizdekilerin gözünü yorar. Aksine bütünleştirdiğiniz parçalar göze hitap eder ve çevrenizden iltifat toplamaya başlarsınız.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.