Çiçek-Vitrini
 • Arkadaşlık İlanları
 • Bilgisayar Oyunlarının çocuklar üzerindeki 10 Olumsuz etkisi

  Ana Sayfa » Sağlık Yaşam » Bilgisayar Oyunlarının çocuklar üzerindeki 10 Olumsuz etkisi
  Paylaş
  Tarih : 05 Kasım 2010 - 17:59

  1) Duygusal bozukluk semptomlarında artış görülebilir.
  Şiddet içeren oyunları oynayan çocuklar normal hayatta şiddete karşı daha az duyarlı olurlar. Mesela patlayan tabancalara, birbirini öldüren insalara daha alışkın olurlar. Bu gibi durumlara alışmaları da onları daha duyarsız yapar. Zamanla şiddet içeren bu durumlar onlara sıradan gelmeye başlar.
  2)Davranışsal davranış bozuklukları semptomlarında artış görülebilir. Şiddet içeren bilgisayar oyunları oynayan çocukların daha agresif, daha sinirli oldukları pek çok araştırma sonucunda ortaya çıkmıştır.
  3)Kelime hatırlama performansında düşüşler görülebilir.
  4)Fiziksel rahatsızlıklarda artış görülebilir. Hep aynı pozisyonda oyunnbsp; oynayan çocukların ellerinde, kollarında, omurgalarında çok önemli duruş bozuklukları meydana gelebilir. Ayrıca fiziksel aktivite yapmak yerine bilgisayarın başında çok fazla zaman geçiren çocuklarda obezite sorunları görülebilir.
  5) Hiperaktivite gibi dikkat bozukluklarında artış görülebilir.
  6)Okuldaki performansında düşüşler görülebilir. Ders çalışmaları ve ödevlerini yapmaları gereken zamanlarda bilgisayar oyunları oynayan çocukların okul performanslarında çok önemli düşüşler meydana gelebilir.
  7)Aile içi iletişimde problemler artabilir. Bilgisayar oyunlarına bağımlı olan çocuklar ailesiyle zaman geçirmek yerine bilgisayar oyunu oynamayı tercih edebilir. Ailesinin çocuğun oynamasına müdahalesi de çocukla ailesi arasında sorun yaratabilir.
  8)Uyku düzeniyle ilgili problemlerde artış görülebilir. bebeknbsp;oyunları
  Çocuğun uyumak yerine oyun oynamayı tercih etmesi uykuyla ilgili sorunlar yaşamasına neden olur.
  9)Görsel algılamayla ilgili problemlerde artış olabilir.
  10)Şiddet içeren video oyunlarının oynanması ileride agresif davranışlar gösterilmesinde önemli bir risk faktördür.

  SPONSOR REKLAMLAR

  BENZER HABERLER

  samsungun-gozdesi-galaxy-a7-ayvrupada.jpg
  Rip Kayıt, En İyi Aksiyon Oyunu Ve Tıkla Mstar Oyna

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Rip Kayıt, En İyi Aksiyon Oyunu Ve Tıkla Mstar Oyna Gelişmiş teknolojik bu çağda internet

  web-tasarim
  İstanbul web site tasarım firmaları

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Sizin hala web siteniz yok mu? Çağımızın en büyük adımı internet sektöründe atılıyor.

  acun-ilcaldan-film-ata.jpg
  Film İzle -ONLİNE-

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Harika bir film seçmek ve kendinizi filmin içine bırakmak ister misiniz? Bunun için interneti

  Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

  deri mont - msn kaydol