YANDEX-NEWS-RSS

Bilal Erdoğan, Yasin El Kadı Latif Topbaş, Zekeriya Öz

Ana Sayfa » Medya » Bilal Erdoğan, Yasin El Kadı Latif Topbaş, Zekeriya Öz
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2013 - 5:52

Bilal Erdoğan, Yasin El Kadı Latif Topbaş, Zekeriya Öz

Türkiyede bir bilek güreşine dönüşen operasyonun ikinci adımının kilit ismi; gelen bilgilere göre Yasin El Kadı. Diğer isim ise iddialara göre Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan.

İki isim ise Zekeriya Özle bir yerde kesişiyor.

Şöyle anlatalım…

El Kadı 11 Eylülden sonra ABD tarafından terörü finanse etmekle suçlanıyordu.

Bu nedenle uluslararası hukuka göre El Kadının Türkiyeye girişi yasaktı.

Ancak istihbarat bilgilerini haber yapmasıyla ünlü Cryptome haber sitesinin geçtiğimiz aylarda yayınladığı haberine göre; Yasin El Kadı tam 5 kere Türkiyeye yasal olmayan yollardan giriş yaptı.

Yasin El Kadı’nın, terörist organizasyonlar ile kontak halinde olduğu iddia edilmiş ve El Kaide ile temasları olan 39 kişilik listede yer almıştı.

TÜRKİYEDE KAZA GEÇİRMİŞTİ

Aynı istihbarat sitesinde yer alan bilgiye göre 15 Şubat 2013te Bakırköy’de bir trafik kazası yaşandı. Arabada Yasin el Kadı, iş ortağı Usame Kutub ve Başbakan’ın koruması İbrahim Yıldız yaralandı. Fakat raporda Kadı ve Kutub’un ismi çıkarılarak, olay örtbas edildi.

AKP hükümetinin Susurluk skandalı olabilecek bir trafik kazasının üzeri, büyük çabayla örtbas edildi. 15 Şubat 2013 tarihinde İstanbul Bakırköy’de gerçekleşen bir trafik kazasında, Yasin El Kadı, Kadı’nın iş ortağı ve yakın akrabası Usame Kutub ve Başbakanlık Koruma Şubesinde görevli polis memuru İbrahim Yıldız yaralandı.

Habere göre kazadan hemen sonra, yaralılar tedavi için Bağcılar Medipol Hastanesi’ne götürülürken, kaza El Kadı’nın yakın arkadaşı ve BİM marketleri sahibi olan Mustafa Latif Topbaş tarafından derhal Başbakan Erdoğan’a bildirildi. Başbakan ise haber üzerine oğlu Bilal Erdoğan’ı hastaneye gönderdi. Olayda El Kadı ve Kutub hafif yaralanırken, Yıldız ağır yaralı olduğu için hastanede birkaç gün kaldı.

Haberde yer alan bilgiye göre; olayın duyulmaması için El Kadı ve Kutub hastane raporundan çıkarıldı ve kaza sırasında Yıldız’ın yalnız olduğu şeklinde rapor düzenlenerek olay örtbas edilmeye çalışıldı.

Bugün yayınlanan şüpheli listesinde El Kadının yanı sıra Bilal Erdoğan ve Latif Topbaşın adının da yer alması dikkat çekti.

Bir önemli ayrıntı daha: Bir dönem, Yasin El Kadıya ilişkin soruşturmayı son günlerin flaş ismi Savcı Zekeriya Öz yürüttü.

Görülüyor ki soruşturmada bugüne kadar yalanlanmayan ve birçok ismin doğruladığı o kaza da gündeme gelecek.

http://www.odatv.com/n.php?n=bilal-erdogan-yasin-el-kadi-latif-topbas-zekeriya-oz–2512131200

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Arkadaşınız size vakit ayırmıyor mu?
Arkadaşınız size vakit ayırmıyor mu?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Arkadaşınızın sizinle vakit geçirmek yerine farklı uğraşlarla ilgileniyor olması,

ozcan-deniz-20-ya-kucuk-sevgilisiyle-ayrld.jpg
Özcan Deniz 20 yaş küçük sevgilisiyle ayrıldı!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Özcan genç aşkından ayrıldı Güneş’in haberine göre 42 yaşındaki Deniz,

erdal-beikciolu-emekli-oluyor.jpg
Erdal Beşikçioğlu emekli oluyor

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Sözcü’de yer alan habere göre “Reaksiyon” dizisinin Dayı’sı Erdal Beşikçioğlu,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz