Ultimate magazine theme for WordPress.

Biberiye Yağının Faydaları

0 378

Çalı ailesine mensup biberiye birkisinden buhar damıtma yoluyla elde edilen biberiye esansiyel yağının faydaları saymakla bitmiyor. Biberiye yağı bitkisinden daha kesin ve odun kokulu bir yağ olarak bilinmektedir. Çok popüler bir yağ olarak bilinmese de faydalarını duydukça şaşıracaksınız!

Antibakteriyel, kansere karşı koruyucu, gribe karşı koruyucu, mantar önleyici, enfeksiyon ve iltihap giderici, kan dolaşımı hızlandırıcı, sıkılaştırıcı ve balgam söktürücü gibi birbirinden değerli özellikleri barındırmaktadır.

Faydaları saymakla bitmeyen biberiye yağının özellikle solunum yolları, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemini olumlu yönde etkilemesi bu yağı tercij edilebilecek bitkisel tedavi yöntemlerinin başında yer almasına neden olmaktadır.

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?

Biberiye yağı masaj yada soluma yoluyla kullanılmaktadır. Faydası saymakla bitmeyen bu yağı kullanırken özellikle zehirleyici etkisine karşılık ağızdan almamak gerekmektedir. Ağrıları yok edici, kan dolaşımını hızlandırma gibi etkileri nedeniyle yağın harici olarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

Depresif ruh halinden kurtulmak, zihni açmak gibi olumlu etkilerini görebilmek içinse biberiye yağını bir mendile damlatarak koklamak yöntemi de etkisini görmek açısından oldukça faydalıdır. Ağrı problemlerini gidermek için, parmak uçlarına sürdüğünüz biberiye yağını dairesel hareketler yardımıyla sorunlu bölgeye uyguladığınız taktirde mucizevi şekilde ağrılarınızın azalmaya başladığını görebilirsiniz.

Biberiye Yağı Neye İyi Gelmektedir?

Biberiye yağının iyi geldiği noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Sivilce Problemi: Elma sirkesi ile karıştırılarak cilde uygulanmaktadır. Cildimizin alerjik durumuna karşılık tedbir olarak ufak bir bölgede deneme yapmanız sonrasında maskeyi uygulamanız daha doğru olacaktır.

Antioksidan Özelliği: Mükemmel bir antioksidan özelliği bulunan biberiye yağını günlük olarak ayak altınam asaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Artrit: Eklem iltihaplanması durumlarına karşı sorunlu bölgeye birkaç kez 1 damla sürerek masajla uygulayabilirsiniz.

Baş Ağrısı: Avucunuzun içine birer damla damlattığınız yağı koklamanız yeterli olacaktır.

Cilt Bakımı: Cildin yaşlanma etkilerini en aza indirmek, ince çizgilere karşı koruma özelliği olan biberiye yağını nemlendirici kremin içerisine birkaç damla damlatmak suretiyle masaj yöntemiyle rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kabızlık: Alt karın bölgesine saat yönünde dairesel hareketlerle masaj uygulayarak rahatlama sağlanabilmektedir.

Biberiye yağı içerik bakımından doğal bir yağ olmasına rağmen, hamileler, epilepsi hastaları ve yüksek tansiyon hastalarının kullanmaması tavsiye edilmekktedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.