Ultimate magazine theme for WordPress.

Bayanlarda Vücut Tipine Göre Jean Seçimi

0 45

Vücut tipine göre giyinmek oldukça önemlidir. Bayanlar için vazgeçilmez giyim parçaları arasında yer alan jeanler, hem günlük olarak hem de şık parçalar ile kombinlenerek özel gecelerde de tercih edilebilir. Jean modellerinin çok fazla çeşidi olmasından dolayı, bayanlarda vücut tipine göre modelleri bulmakta zorlanmıyor. Bazı vücut tiplerinde birkaç model seçimi şık dururken bazılarında ise bir model şık bir görünüm sergileyebiliyor.

Skinny Jean

Skinny jeanlar, günün her anında ve her etkinliğinde giyilebilecek bayan jeanlar arasında yer alır. Genellikle kıvrımlı vücut hattına sahip bayanlar, yüksek bel bir skinny jean ve üzerine tercih edeceği uzun ve bol bir tunik modeli ile şık bir görüntü elde etme imkanı sağlar.

Fakat zayıf vücut yapısına sahip olan bayanlar, ekstra dar skinny modellerini tercih edebilir ve bu jean modelini kısa bir kazak ve ya şık bir blazer ceket ile kombinleyerek muhteşem bir görüntü elde eder. Bunların yanı sıra elma tipi vücuda sahip bayanlar, karın bölgesini gizlemek için koyu ve taşlanmış model skinny jeanları tercih edebilir. Bu model skinny jeanlar bayanları olduğundan daha da zayıf göstermesine yardımcı olur. Aynı zamanda yüksek bel skinnyleri tercih ederek karın bölgenizi toplayabilirsiniz.

İspanyol Paça Jean

İspanyol paça pantolon modelleri bayanların boyunun olduğundan daha da uzun görünmesini sağlıyor. Fakat İspanyol paça bayan jean modellerini tercih ederken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken noktaların başında da bel kısmına oturan kısa üstler seçmek geliyor. Bunun tam aksine İspanyol paça pantolonların üzerine bol ve salaş üst giyim tercihinde bulunulursa kombinde nahoş ve özensiz bir görünüm ortaya çıkar. Boyu kısa olan kadınlar İspanyol paça jean modellerini tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Özellikle bele tam oturan tişörtler ve ya kazaklar ile uzun topuklu bir ayakkabı modeli ile kullandığınız takdirde olduğunuzdan çok daha uzun gözükürsünüz. Fakat kalça kısmınız ve basen bölgesi toplu olan bayanlar, İspanyol paça jean modellerini tercih etmemesi gerekir. Çünkü bu durum bayanları olduğundan daha kilolu gösterir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.