Ultimate magazine theme for WordPress.

Bayanlar Hangi Tür Erkeklerden Hoşlanır

0 338

Zevklerin ve renklerin tartışmaya açık olmadığı biliniyor. Bu yüzden ikili ilişkilerde tercih etme kriterleri de farklılık gösterecektir. Ancak kadın ve erkeklerin doğuştan gelen yapısı bazı özellikler söz konusu olduğunda aynı kapıya çıkar. Çünkü kadınların hoşlandığı erkekler fiziksel olarak değişiklik gösterse de ortak bazı karakteristik hatları olduğu da bir gerçek.

Güven duygusunu uyandıran erkekler

Ne kadar güçlü görünürse görünsün bir kadın yanında kendini güvende hissedeceği erkekleri daha çekici bulacaktır. Ancak bu beklenti erkekler tarafından genelde yanlış anlaşılır. Kıskançlık, kurallar koyma, psikolojik ve fiziksel şiddet göstererek sahiplenmeye çalışan erkek kadınların asıl beklentisinin ne olduğunu fark edemez. Kadın için sözünün arkasında duran, güven duyan ve güven veren, aynı zamanda onu anlamasa bile dinleyen ve şiddet ile değil sevgi ile susturan, sakinleştiren erkek özeldir.

Annelik içgüdüsüyle yapılan seçimler 

Doğalarında olan annelik iç güdüsü kadınları mutsuz görünen erkeklere doğru çeker. Bu gibi ilişkilerde acıma ve aşkı karıştıran kadınlar sonunda kendilerinden yeterince ödün verdiklerini anladıkları zaman arkasına bile bakmazlar. O yüzden kadınları etkilemek için onun anneliğine oynayan bir erkek gerçek hazineyi kaçırmış ve kısa kazançlar dışında sonunda mutlaka kaybetmiş olacaktır.

Baba figürünün önemi 

Bayanların babalarına benzeyen erkekleri tercih etmesi de sık rastlanan bir durum. Baba figürü kadının hayatında en ideal erkek figürü ile özdeşleştirilebilir. Baba sorunları olan kadınlar dahi hayali baba figüründe olması gereken özellikleri arayarak yanlış seçim yapabilirler. Oysa tamamlanmış ve kendi kişiliği oluşmuş bir kadın eksik parçalarını bir erkek ile tamamlamaya çalışmayacak ve kendisine tamamlanmış bir erkek arayacaktır.

Doğal içgüdülerin rehberliği

Kadınların ilgi duyduğu erkekler ile ilgili doğal içgüdülerin de etkisi bulunuyor. Bu yüzden güçlü bir beden yapısı, karakteristik erkeksi bir yüz, etkileyici ses tonu gibi detaylar kadınların ilk çağlardan beri süre gelen koruyucu erkek figürünü çağrıştırarak etkilenmelerine neden olur. Aşka aşık olan kadınlar aşkı çoğu zaman acı ile özdeşleştirirler. Bu yanlış algı onları dikkate almayan, yeterince ilgi göstermeyen ancak uzaklaşmayan erkeklere karşı çekilmelerine neden olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.