Ultimate magazine theme for WordPress.

Basen Yağlarından Nasıl Kurtulmak Gerekir?

0 178

İnsanın iş gücünün yerini makinelerin alması dolayısı ile hareketli ve tempolu işlerin yerini ise masa başı işler almıştır. İnsanların artık işlerini elektronik ortamlarda çözümlemesi, çalışma hayatının yoğunluğu gibi nedenlerle spora ayrılan vakit, ya hiç yok ya da oldukça azdır. Aynı zamanda sağlıksız beslenme dediğimiz hazır gıdaların tüketilmesi de eklenince karın ve basen bölgesinin yağlanması kaçınılmaz son olmaktadır. Özellikle kadınların kıyafet tercihinde en etkili sebepler arasında sayılan basen yağlarından nasıl kurtulmak gerekir? Önlem amacı ile neler yapabiliriz yazımızın devamında bu konular hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Basen Yağları Neden Oluşur?

Kadınların korkulur rüyası olan basen yağları özüne bakıldığında karin yağlarının oluşma nedenleri ile aynıdır. Bunların başında aşırı alkol tüketimi, gece geç saatlerde beslenmek, fast-food denilen hızlı yiyeceklerin tüketilmesi, şeker ve yağ oranı yüksek yiyecekler yemek, gazlı içecekler tüketmek ve hareketsiz yaşam gelmektedir.

Basen Yağlarının Giderilmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Temel Unsurlar

Her kadının hayali kalkık bir popo ve ince selülitsiz bir basendir. Ancak bunların olabilmesi için öncelikle spor yapmak gerekmektedir. Bununla birlikte bir takım beslenme önlemleri de almak gerekir. İlk etapta bol su tüketmeliyiz ki su tüm vücuda olduğu gibi basenlerde de oldukça etkilidir. İkinci aşamada ise aşırı kalorili, kızartma, hamur işi gibi yiyecekler tüketmemek gerekir. Nişastalı besinler tercih edilmeli, tavuk, yoğurt gibi protein ağırlıklı besinler tüketmeliyiz. Güne mutlaka kahvaltı ile başlanmalı ve akşam öğünü geç saate bırakılmamalıdır. Ayrıca eskilerin taktiği hala güvenilirliğini korumaktadır. Banyo sonrası kalça ve basen bölgesine soğuk su dökülerek hem selülitlerden hem de kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak basen yağlanmalarında korunabilirsiniz.

Basen Yağlarından Kurtulmak İçin Yapılması Gereken Egzersizler

Vücudumuz için olduğu gibi bademler içinde en ideal spor yüzmedir. Hatta daha çok enerji sarf etmek için paletleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca koşu, yürüyüş ve bisiklet binmek gibi bacakların aktif olarak kullanıldığı sporlar basenlerinizin hızla forma girmesini sağlayacaktır. Bunların dışında denge, bacak kaldırma, bacakla daire çizme, hula hop ve makas gibi bölgesel egzersizleri de unutmayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.