Ultimate magazine theme for WordPress.

Banyonuzu Kendiniz Tasarlayın

0 193

Banyo evimizin önemli bölümlerinden, evin her köşesine gösterdiğiniz özeni banyonuza da göstermelisiniz. Banyoyu güzelleştirmek için ne yapmalı ? Bu yazıda kendinizin kolayca yapabileceğiniz bazı aksesuarlara yer vereceğiz.

Sabunluk Yapımı

Banyo, hijyen işlerimizi yaptığımız yer. Eğer bitirdiğiniz herhangi bir cam şişenin yapısı,boyutu sizin için uygunsa ve şeklini beğendiyseniz onları sabunluk yapmak için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şişenin ağzına uygun bir başlık bulmak. Eğer tam uymuyorsa silikon tabancası yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Şişenin ağız kısmına halat sarabilir, daha şık bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Diğer bir önerimiz ise kavanozları kullanmanız. Kavanozların içini sıvı sabunla doldurup kapak kısmını ağızlık boyutunda delerek kullanabilirsiniz. Kapak kısmına oyuncak figürler yapıştırarak evin küçük bireylerinin dikkatini de el yıkamaya çekebilirsiniz.

Tüm Metaller Bir Araya

Uzun bir mıknatıs panel yardımıyla ihtiyaç duyduğunuz tüm metal araç gereçleri bir araya toplayabilirsiniz. Mıktanıs paneli duvara sabitleyin. Tıraş bıçakları, tel tokalar ve bunlara benzer birçok şey artık elinizin altında ve bir arada!

Banyo Paspası

Ponpon yapmayı hepimiz biliyoruzdur herhalde. Bilmeyenleriniz varsa internette her konuda eğitici videolar var. Biraz iple ponpon yapmak o kadar basit ki! Tek yapmamız gereken ponpon yapmayı öğrenip biiiir sürü ponpon yapmak. Sonra bunları birleştirip birbirine dikerek bir banyo paspası oluşturmak. Ponponların renklerini farklı farklı yapabilirsiniz.

Makyaj Fırçalarınız Ve Çiçekler

Saksılar artık gerçek görevleri yerine farklı şeyler yapsalar, ne dersiniz? Örneğin ikili veya üçlü saksılıklardan artık her yerde bulabilirsiniz. Bir çiçekçiden veya yapı marketten üçlü bir saksılık ve ona uygun boyutta “şeffaf” saksılar alın. Saksıların şeffaf olması tabii ki zorunlu değil fakat banyonuza ayrı bir şıklık katacaktır.

Daha sonra aldığınız saksılığı banyonuzun duvarına güzelce sabitleyin, saksıları da içlerine yerleştirin ve makyaj fırçalarınızı saksıların içerisine doldurun. Kullandıklarınızı bir saksıya, çok sık kullandığınız fırçaları ilk saksıya; henüz temiz olanları ise en sondaki saksıya yerleştirebilirsiniz.

Ahşap Merdiven

Eğer elinizde ufak boyutlarda bir ahşap merdiveniniz varsa çok şanslısınız. Sıradan havlu askılıkları yerine bu ahşap merdiveni kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Güzelce bir vernik işleminden sonra merdiveni banyonuza yerleştirip sabitleyin ve havlularınızı asmak için kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.